Ярослав Юрчишин 5 канал

Запуск е-декларування без атестата відповідності сприятиме приховуванню доходів чиновників – Transparency International

У ЄС натомість наголошують, що система повинна мати сертифікат технічної безпеки

Запуск системи електронного декларування без атестата відповідності сприятиме приховуванню реальних доходів чиновників. Про це в ефірі  програми "Інформаційний ранок" на "5 каналі" заявив виконавчий директор організації "Transparency International Україна" Ярослав Юрчишин.

"Це система не є доказом у жодному процесі. Тобто, умовно кажучи, чиновник свідомо приховав статки у понад 370 тисяч гривень, що є кримінальним злочином. Детективи НАБУ чи поліції йдуть до суду, посилаються на цю систему, і суд, оскільки система не має захисту, не може прийняти це як доказ", – сказав він.

"З 1 січня усі топ-чиновники знов будуть заповнювати декларацію. І вони вже будуть посилатися на ту декларацію, яку вже заповнили", – пояснив Юрчишин.

Разом з тим, як зазначив групи підтримки України Єврокомісії Петер Вагнер, система електронного декларування повинна мати сертифікат технічної безпеки, оскільки саме це є ключовою вимогою Євросоюзу.

Вагнер нагадав про заяву представництва ЄС в Україні, в якій Брюссель наголошує, що саме сертифікат безпеки гарантує кримінальну відповідальність за неправдиві свідчення.

Раніше Transparency International Україна закликала сторони докласти всіх зусиль для вчасного запуску системи та дотримання міжнародних зобов'язань України.

Як повідомлялося, з понеділка, 15 серпня, Кабінет міністрів перейшов на електронний документообіг з центральними органами виконавчої влади. 

Нагадаємо, у ніч проти 15 серпня в Україні офіційно запрацювала система електронного декларування.

Попередній матеріал
Брифінг представника ГУР Міноборони Вадима Скібіцького – відео
Наступний матеріал
Супрун: У 2015 році на закупівлі ліків було зекономлено сотні мільйонів
Теги:
Loading...

Ефективне реагування, нова філософія, економія: Кабмін перейшов на е-документообіг

НАЗК опівночі запустить е-декларування, попри відсутність атестату захисту інформації

Не можна відкладати e-декларування – Transparency International

Систему е-декларування нині може зламати хакер середньої руки – очільниця НАЗК