bykvu.com

Не можна відкладати e-декларування – Transparency International

  Оргінізація закликала усіх посадовців, які мають стосунок до запуску проекту, не зволікати та проявити політичну волю

  Вчасний запуск системи електронного декларування статків посадовців знову опинився під загрозою. Transparency International Україна нагадує, що сторони мають докласти всіх зусиль для вчасного запуску системи та дотримання міжнародних зобов'язань України. Про це йдеться у повідомленні департаменту комунікації ТІ Україна, повідомляє "Укрінформ".

  "Україна не повинна відкладати запуск електронної системи моніторингу статків та інтересів політиків і державних службовців. ТІ Україна закликає усіх посадовців, які мають стосунок до запуску е-декларацій, не зволікати та нарешті проявити політичну волю, щоб почати долати корупцію в Україні", – заявив голова правління глобального руху Transparency International Хосе Уаса.

  Transparency International Україна здивована такою позицією Держспецзв'язку. Керівництво служби не надало чітких зауважень щодо необхідних змін у системі навіть на засіданні НАЗК, яке відбулось сьогодні, 13 серпня.

  Лише під тиском громадськості Держспецзв'язок погодився ще раз переглянути висновок власної Експертної ради про відмову в наданні Атестату. Разом з тим, Transparency International Україна обурена халатним відношенням НАЗК до забезпечення вчасного запуску системи та його бездіяльністю як замовника КСЗІ (комплексної системи захисту інформації – Ред.). Організація засуджує пасивність голови Нацагентства Наталії Корчак, яка до вчорашнього дня не висловлювала жодних застережень щодо функціональності системи декларування, а сьогодні намагається підігрувати Держспецзв’язку у спробах зірвати вчасне запровадження е-декларування.

  Transparency International Україна, інформує видання, є Представництвом глобальної антикорупційної неурядової організації Transparency International, що має понад 90 національних представництв та працює більше як у 100 країнах світу.

  Як зазначається, 12 серпня, за три дні до запланованого запуску системи, Держспецзв’язок відмовився надати Атестат відповідності комплексної системи захисту інформації, який є необхідним для юридичної відповідальності за зазначення недостовірної інформації в електронних деклараціях. Сьогодні в Держспецзв'язку пояснили, чому прийняли таке рішення. 

  Попередній матеріал
  На Волині СБУ вилучила контрабандного бурштину на півмільйона гривень
  Наступний матеріал
  Гройсман назвав області-лідери, де "ямковий" ремонт на дорогах проведено на 80%
  Теги:
  Loading...

  Систему е-декларування нині може зламати хакер середньої руки – очільниця НАЗК

  Корчак: Завтра НАЗК проведе засідання щодо усунення недоліків у системі е-декларування

  Гройсман різко відреагував на відмову атестації системи е-декларування

  Корчак розповіла, чи запрацює електронне декларування 15 серпня - інтерв'ю

  Держслужба спецзв’язку відмовила в атестації системи електронного декларування

  У НАЗК розповіли, як каратимуть за брехню в е-деклараціях