Кабмін
Кабмін rian.com.ua

Ефективне реагування, нова філософія, економія: Кабмін перейшов на е-документообіг

  В уряді розраховують з часом суттєво заощадити на новій системі

  Кабінет міністрів з понеділка перейшов на електронний документообіг з центральними органами виконавчої влади. В уряді розраховують на те, що рух документів пришвидшиться на 50%. Про це повідомив міністр Кабміну Олександр Саєнко, передає "Укрінформ".

  "Розраховуємо, що рух документів від реєстрації до виконавця пришвидшиться орієнтовно на 50%. Це у свою чергу дасть можливість оперативніше ухвалювати рішення і реагувати. Наступним етапом впровадження електронного документообігу стане перехід на електронний режим узгодження нормативно-правових актів, що значно прискорить роботу уряду. Окрім того, на сьогодні відбувається підготовка та розробка нової філософії прийняття рішень урядом", – зазначив Саєнко.

  За його словами, секретаріат Кабінету Міністрів України відсьогодні жодних листів у паперовому вигляді від центральних органів виконавчої влади не прийматиме.

  Водночас, як заявив Саєнко, в секретаріаті в е-формі не обробляються документи, що містять інформацію з обмеженим доступом, документи про фінансові правочини, з кадрових питань, пов’язані з обробленням персональних даних, документи, що потребують нотаріального засвідчення, про право власності. Йдеться також про документи, пов’язані із розглядом суперечок у судах, зверненням громадян та райдержадміністрацій, вхідною кореспонденцією, що не підлягає реєстрації, а також документи, які у встановлених законодавством випадках не можуть бути оригіналами в електронній формі.

  "Ми очікуємо на відчутне прискорення документообігу, скорочення термінів розгляду робочих питань, у перспективі – на заощадження коштів", – повідомив міністр.

  Однак, він додав: "На цьому етапі ми не розраховуємо на економію коштів, оскільки є витрати на вдосконалення програмного забезпечення, але в майбутньому економія буде суттєвою".

  Саєнко також підкреслив, що перехід – це не лише зменшення витрат на папір, а передусім скорочення витрат часу на роботу з документами, оптимізація процесів діловодства, підвищення ефективності функціонування апарату.

  За словами Саєнка, папери, які надходили до уряду до понеділка, переводити в е-формат не треба. "Майже всі документи, що надходили до секретаріату Кабміну за останні роки, були оцифровані та зберігаються в цифровому форматі у відповідному департаменті", – сказав міністр.

  Нагадаємо, у ніч проти 15 серпня в Україні офіційно запрацювала система електронного декларування.

  Попередній матеріал
  Моторошне ДТП під Маріуполем: легковик на великій швидкості влетів у тягач з військовою технікою
  Наступний матеріал
  Бойовики знову обстріляли КПВВ "Майорськ", на місце викликали саперів – ДПСУ
  Теги:
  Loading...

  В Україні офіційно запрацювала система електронного декларування – голова НАЗК

  НАЗК опівночі запустить е-декларування, попри відсутність атестату захисту інформації

  Держспецзв'язок передав у НАЗК засекречені зауваження щодо е-декларування

  Гройсман доручив перевірити підготовку Держспецзв'язку і НАЗК до запуску е-декларування