Співпраця з мвф
Співпраця з мвф 5 канал

За крок до траншу: чи отримає Україна 2 мільярди і додаткові умови від МВФ

Читайте по-русски
Решту грошей Україні МВФ обіцяє надати у два етапи

Понад 25 років співпраці. Десяток кредитних угод. Мільярди доларів від Міжнародного валютного фонду допомагали Україні втримати економіку на плаву. Але бувало по-різному.

Про нову програму від Фонду домовлятися почали ще торік. Процес затягнувся, бо виконувати умови МВФ, а саме – відкрити ринок землі та ухвалити закон про банки – українська влада не квапилася.

"Все, що є в програмі МВФ, вигідно саме Україні, у МВФ немає власних інтересів взагалі, це організація, яка створена, щоб у світі не було криз, і щоб витягувати такі країни двієчники, як Україна, із кризового стану", – зауважує інвестиційний банкір Сергій Фурса. 

Підігнав політиків коронавірус. Через пандемію коронавірусу та економічну кризу президент не раз навідувався до сесійної зали. Дефолту не хотів, тому депутатів просив підтримати такі потрібні для траншу закони.

Останню умову МВФ – ухвалення закону про банки, який ще називають анти-Коломойським, виконали у травні. Зрештою, домовитися вдається. Хоча й програму кредиту змінюють. Україна отримає 5 мільярдів на півтора року.

Офіційного тексту ще немає, а от чернетка меморандуму вже кілька днів шириться інтернетом. У ньому – ще з десяток вимог від Фонду.

"Прозорість роботи державних банків та держкомпаній, посилення корпоративного управління держпідприємств, незалежний Антимонопольний комітет, реформа Митниці і податкової, збереження принципу "гроші ходять за пацієнтом" у галузі медицини. А також – приведення ціни на газ для населення до ринкового рівня", – сказав прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

Співпраця з мвф
Співпраця з мвф5 канал

За словами урядовців, вартість блакитного палива не зросте, а навпаки – платитимемо менше.

Не міняється і курс гривні – попри коронакризу, Нацбанку вдалося втримати українську валюту від падіння.

Перший транш – майже 2 мільярди – чекають уже через кілька днів. Гроші одразу зайдуть у бюджет – ними Україна лататиме цьогорічну діру в кошторисі на 300 мільярдів гривень. 

"Якщо програма є підтвердженою, то це означає, що як мінімум на найближчі місяці ми маємо гарантовану фінансову стабільність, стабільність на валютному ринку", – повідомляє виконавчий директор Центру економічної стратегії Гліб Вишлінський. 

Решту грошей Україні МВФ обіцяє надати у два етапи. Процес затягнеться до наступного року. Однак чи надійдуть вони – залежить від українського уряду.

У національному банку тим часом тижневий режим тиші. Бо вже в четвер правління регулятора визначить, якою буде подальша облікова ставка. На її формування вплине і транш від МВФ, який країна може отримати за день до засідання.

Ірина Сисак, Олексій Іванченков, "5 канал"

Попередній матеріал
Коронавірус буде керованим тільки у 2036 році – Івасюк
Наступний матеріал
Хамили та провокували: як представники терористів відреагували на нових учасників ТКГ
Loading...

Чи вдасться Авакову втриматися у кріслі міністра і чи складе Україна іспит перед МВФ – "ІнфоВечір"

Справа про "картини Порошенка", чи реально побороти контрабанду на митниці і що не так у співпраці з МВФ – "ІнфоВечір"

Шик Медведчука: про колекцію антикваріату в декларації кума Путіна – "Копійка до копійки"

В Україні набув чинності банківський закон, відомий, як "анти-Коломойський"

МВФ погодився надати Україні 5 мільярдів доларів у межах нової програми

Дві мети "плівок Деркача": Бистрицький припустив, кому вигідно влаштовувати скандал