Європейський суд з прав людини відкрив перше провадження щодо конфіскації активів у Криму

  За інформацією юристів, "поле битви" за конфісковане майно перемістилося у Страсбург

  Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) прийняв на розгляд скаргу ВАТ "Феодосійська суднобудівна компанія Море" (ФСК) про порушення прав компанії внаслідок націоналізації її майна на території Криму. Про це повідомляє юридична фірма "Іляшев і Партнери", що веде цю справу, передає "Інтерфакс-Україна".

  "Судом уперше, фактично, будуть розглянуті питання законності втручання у право власності та активи ФСК "Море" самопроголошеною владою Криму без компенсації їхньої вартості, а також порушення права компанії на справедливе судове розслідування", – йдеться в повідомленні.

  Як зазначив старший партнер юрфірми, "ФСК доклала усіх зусиль для оскарження рішення кримської влади у судовому порядку, в судових установах РФ, проте матеріали провадження (цілком прогнозовано) не дали жодного результату".

  "За таких обставин компанії нічного не лишалось, окрім скарги до Європейського суду, у тому числі про порушення її права на справедливий судовий розгляд, що гарантоване статтею 6 Конвенції. На цьому етапі "поле битви" за конфісковане у Криму майно перемістилося у Страсбург", – зазначають юристи.

  ФСК займалася військовим та цивільним суднобудуванням. Значну частину продукції становили військові кораблі та багатоцільові катери. Зазначається, що 100% акцій ФСК "Море" належить Україні.

  2012 року Кабмін вніс це підприємство до списку установ, права яких передали концерну "Укроборонпром".

  Нагадаємо, у жовтні міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин заявив, що після анексії Росією Криму Україна втратила газ, що видобувається "Чорноморнафтогазом", в обсязі близько 1,5 млрд кубометрів на рік.

  Попередній матеріал
  Порошенко прибув до Франції на зустріч з Олландом
  Наступний матеріал
  ЄС продовжив економічні санкції проти РФ ще на півроку

  Джапарова: Дуже велика частина населення у Криму чекає на повернення півострова до України

  Експерт: Чи повернуться в Україну музейні цінності з Криму та інших окупованих територій

  "Історичний момент": Сьогодні на Чонгарі добровольчий кримськотатарський батальйон вперше підняв свій прапор

  Рада ЄС продовжила санкції проти окупованого Криму ще на 1 рік