Apple
Apple Shutterstock

ЄС вирішив жорсткіше регулювати найбільші технокомпанії – Financial Times

  Читайте по-русски
  Наразі формується список корпорацій, яких торкнуться нові обмеження

  Влада Європейського Союзу вирішила скласти перелік із приблизно 20 найбільших технологічних компаній, яких будуть стримувати регулятори для уникнення на ринку монополії. Про це заявили у Financial Times, передає "НВ".

  Уточнюється, що нові правила стосуватимуться й американських IT-гігантів – на кшталт Facebook або Apple. Компанії відбиратимуть за певними критеріями щодо розміру виручки, кількості користувачів тощо.

  Як повідомляють джерела видання, планується зобов'язати техногігантів дотримуватися більш жорстких правил, аніж дрібніших компаній. Зокрема, мовиться про необхідність ділитися певною інформацією з дрібнішими конкурентами і бути максимально прозорими у справі збору даних.

  "Інтернет у тому вигляді, в якому ми його знаємо, руйнується. Великі платформи агресивні, вони платять невеликі податки і руйнують конкуренцію. Це не той інтернет, який ми хотіли", – цитує видання одне із джерел, яке безпосередньо обізнане у планах офіційного Брюсселя.

  У крайніх випадках ЄС наполягатиме на поділі великих компаній або примусовому продажу частини бізнесу.

  У Financial Times додають, що точні критерії для переліку та число компаній досі обговорюються. Але за даними видання, переважно мовиться про американські корпорації, що може негативно позначитися на відносинах ЄС і США.

  Як повідомляв 5.UA, Microsoft вирішила інвестувати $500 млн в український ринок.

  Попередній матеріал
  Пережив понад 20 операцій: у Київському госпіталі помер армієць, який у квітні отримав поранення на Донбасі
  Наступний матеріал
  Опитування в день голосування суперечать Виборчому кодексу – КВУ про ініціативу Зеленського
  Loading...