portal.com

Високі портові збори в Україні стримують експортний потенціал країни – експерт

  У порту "Південний" портові збори в п'ять разів вищі, ніж в бразильському порту Тубарао, через який ЗРС експортується в Китай

  Високі портові збори в Україні, а також непрозорість їх отримання і витрачання стримують експортний потенціал країни. Таку думку висловив директор із морських перевезень ТОВ "Метінвест-Шиппінг" Андрій Смирнов під час виїзного засідання Комітету Верховної Ради з питань транспорту в Маріуполі, повідомляє 24tv.ua.

  За його словами, портові збори в країні в два-три рази вищі, ніж в країнах-експортерах, що конкурують з Україною.

  Дисбурсмент (витрати судна під час перебування в порту, включаючи всі види зборів, – ред.) в порту Маріуполь в три рази вищі, ніж в портах Туреччини, які є нашими конкурентами по експорту, наприклад, рулонів, – уточнив Смирнов.

  Він додав, що в порту "Південний" портові збори в п'ять разів вищі, ніж в бразильському порту Тубарао, через який ЗРС експортується в Китай. До того ж, для російського транзиту ЗРС в порту "Південний" в півтора рази нижче, ніж для українського експортера.

  Ми працюємо на одному і тому ж ринку, продаємо одним і тим же китайським покупцям ЗРС разом з російським виробником, і Україна дає преференції російському виробнику!,
  – підкреслив Смирнов.

  Він повідомив, що портові збори в Україні підвищуються з 2007 року, тоді як Китай, Голландія, Росія, Південна Африка знижують або не збільшують їх.

  Смирнов вважає, що для збільшення обсягів українського експорту портові збори повинні бути знижені на 50%. На його думку, слід зрівняти портові збори для українських експортерів до рівня російського транзиту.

  Попередній матеріал
  Україна вже підготувала позов проти Росії до Євросуду про заборону Меджлісу
  Наступний матеріал
  Коломойський пояснив, чому зірвав засідання "Укрнафти"
  Теги:

  У ВР готують законопроект, що суттєво знизить вартість імпортних авто

  Податок для бідних: акциз на старі автомобілі до 50 разів перевищує збори на нові авто

  Україна може втратити безмитний режим з ЄС через додаткові імпорті збори

  Рада збирається ввести додаткові імпортні збори