Рада збирається ввести додаткові імпортні збори

  У четвер народні депутати під час засідання парламенту із третьої спроби підтримали в першому читанні урядовий законопроект № 1562 "Про заходи щодо стабілізації платіжного балансу України відповідно до статті ХІІ Генеральної угоди про тарифи й торгівлю 1994 р.".

  За відповідне рішення проголосували 240 нардепів при 226 мінімально необхідних.

  Цей законопроект передбачає введення додаткових імпортних зборів строком на 12 місяців.

  "Додатковий імпортний збір справляється з товарів, що ввозяться на митну територію України у митному режимі імпорту, незалежно від країни походження цих товарів і укладених Україною угод (договорів) про вільну торгівлю", - йдеться в документі.

  Об'єктами оподаткування додатковим імпортним збором є товари, зазначені у частинах першій та другій статті 277 Митного кодексу України, крім життєво необхідних товарів відповідно до статті 5 цього закону.
  Згідно з проектом закону, життєво необхідними товарами є: природний газ, вугілля енергетичне, паливо для АЕС, нафта, нафтопродукти (бензин, дизпаливо), банкноти і банківські метали, гуманітарна допомога, товари, звільняються від сплати ввізного мита згідно з міждержавними домовленостями, крім вільної торгівлі (наприклад, товари, що ввозяться в якості технічної допомоги, для забезпечення діяльності Чорнобильського Фонду "Укриття", в рамках співпраці з НАТО, Глобальним фондом, і т.д.).

  Додатковий імпортний збір буде стягуватися з товарів, що ввозяться на митну територію України у митному режимі імпорту (тобто для вільного обігу на митній території України), незалежно від країни їх походження за ставками:
  - 10% для товарів, які класифікуються в 1 - 24 товарних групах згідно з УКТЗЕД;
  - 5% для товарів, що класифікуються в 25 - 97 товарних груп згідно з УКТЗЕД;
  - 10% для товарів, що підлягають обкладенню ввізним митом згідно із статтею 374 Митного кодексу України.

  У разі прийняття парламентом, цей закон набуде чинності з 1 січня 2015.

  Попередній матеріал
  Турчинов вимагає заблокувати можливість проникнення терористів на підконтрольну владі територію
  Наступний матеріал
  Згуладзе розповіла, коли буде представлено план реформування МВС