Україна може втратити безмитний режим з ЄС через додаткові імпорті збори

  Законопроект про введення додаткового імпортного збору з усіх товарів, який у четвер підтримала Рада у першому читанні, може позбавити Україну митних преференцій від Європейського Союзу.

  Про це йдеться в прес-релізі Європейської бізнес-асоціації (EBA).

  В організації заявили, що введення нового збору призведе до зростання цін для споживачів і викличе труднощі для компаній-імпортерів, погіршивши умови ведення бізнесу в Україні. Сам законопроект, як зазначили в асоціації, порушує Генеральна угода з тарифів і торгівлі СОТ та інші міжнародні договори.

  При цьому Київ, незважаючи на преференційний режим торгівлі з ЄС, не погодив введення збору з Євросоюзом, хоча був зобов'язаний це зробити. Це загрожує скасуванням безмитного режиму, в односторонньому порядку наданої Європейським союзом для українських товарів.

  У четвер Рада з третьої спроби підтримала в першому читанні законопроект “Про заходи щодо стабілізації платіжного балансу України відповідно до статті ХІІ Генеральної угоди про тарифи й торгівлю 1994 року”, який покликаний зрівноважити платіжний баланс України і допомогти поповнити бюджет.

  Законопроект передбачає введення збору на 12 місяців з 1 січня 2015 року. Імпорт продуктів пропонується обкласти збором у 10 відсотків, решта товари - в 5 відсотків. При цьому його пропонується не застосовувати для ввезення газу, нафти і нафтопродуктів, енергетичного вугілля, електроенергії та гуманітарної допомоги.

  Попередній матеріал
  Під Маріуполем знищено російський танк і вісім військових
  Наступний матеріал
  The Times назвала Меркель людиною року