Петро Порошенко
Петро Порошенко eurosolidarity.org

Виплати військовим, пенсії та субсидії: Порошенко пропонує 5 кроків для захисту українців від економічної кризи

Читайте по-русски
Вперше з 2014 року з'явилася мільярдна заборгованість по виплатах українським воїнам, їм не підвищили грошове забезпечення, наголошує лідер "ЄС"

П'ятий президент України, лідер партії "Європейська солідарність" Петро Порошенко під час Погоджувальної ради оголосив про п'ять головних напрямків підтримки українців на тлі економічної кризи, а саме пенсії, субсидії, захист військових, лікарів та місцевого самоврядування. Про це мовиться в повідомленні на сайті "ЄС"

"Ми виходимо на дуже серйозні проблеми кризові на початку політичного сезону. Ми отримали 2,7 млрд доларів з боку МВФ як подарунок разом з усім світом. І перед аналізом бюджету я вимагаю, щоб парламент був долучений відповідно до Конституції до розподілу і використання цих коштів", – наголошує Порошенко.

Порошенко сказав на що, на його думку, потрібно розподілити ці гроші. 

"Позиція номер один – пенсії, бо пенсіонери найбільше постраждали від кризи, у них не залишилося грошей на фоні зростання цін на 40-50% на основні харчові продукти. Вони перетворилися в жебраків. Наша пропозиція: за рахунок коштів МВФ – це практика, в тому числі окремих європейських країн, – виділити 13 пенсію, розміром мінімальної пенсії всім, хто отримує пенсію нижче середньої", – наголошує політик.

"Друга позиція – Збройні сили України. Вперше з 2014 року з'явилася мільярдна заборгованість по виплатах українським воїнам, не підвищене грошове забезпечення. Тоді як в минулому воїн отримував на 60% більше середньої заробітної плати в країні, сьогодні отримує на 27% менше. Треба негайно розглянути і профінансувати додаткове фінансування грошового забезпечення воїнів", – підкреслює Порошенко.

"Третє – субсидії. Розтринькали субсидії, які були заплановані в бюджеті поточного року, і у нас на зимовий сезон домогосподарства залишаються без субсидій. Причому за моєї каденції 7 мільйонів домогосподарство отримували субсидії. Сьогодні рекомендують "продати собачку", щоб погасити тарифи, що зросли утричі. Нам треба негайно внести зміни до Державного бюджету", – закликає Порошенко.

"Четверте – COVID-19. Ці кошти мають бути спрямовані на підвищення грошового забезпечення лікарів, забезпечення щепленням, ліками і засобами захисту. Бо попередній ковідний фонд, використаний для закупівлі автозаків монобільшістю – це саме те, що вони вважали потрібним для боротьби з ковідом. І "Велике крадівництво", де, в тому числі, за свідченням "Дзеркала тижня", Трухін використовувався для того, щоб носити відкати депутатам монобільшості", – нагадує п'ятий президент.

Крім того, Порошенко зауважує: "П'яте. Я переконаний, що ми не маємо права перекладати тягар відповідальності за збільшені моновладою тарифи на місцеву владу. Ми маємо захистити програму децентралізації, захистити інтереси громад, які сьогодні цього захисту потребують, і таким способом забезпечити захист інтересів людей. Я закликаю об'єднатися всім задля цього. І заслухати відповідних міністрів".

Порошенко підсумвав, що "Європейська солідарність" пропонує і просить наших партнерів доєднатися до цих пропозицій.

Як повідомляв 5.UA, секретар РНБО у 2014-2019 роках Олександр Турчинов нагадав, що востаннє зарплати в ЗСУ підвищували ще під час президентства Порошенка

Попередній матеріал
Освітні законопроєкти, інвестиції та мігранти: що планують розглядати депутати в перший робочий день
Наступний матеріал
Інтерактивна і багатомовна: відбулося відкриття оновленої Зали пам'яті Музею Голодомору
Loading...

Порошенко пропонує запровадити податкові пільги, щоб повертати українців з-за кордону

Більшість пенсіонерів в Україні можуть залишитися без грошей у найближчі 30 років: експерти назвали причину

Хто в Україні витрачає найбільше на їжу та комуналку: дані Держстату

"Ризик для позичальників та економіки": банкіри просять урізати програму Зеленського "Доступні кредити 5-7-9"

Вартість палива на АЗС знову зросла: Мінекономіки встановило нові граничні ціни

РНБО затвердила стратегію зовнішньої політики