Українські бійці шеврон
Українські бійці шеврон Військове телебачення України

"Навіть не враховують інфляцію": востаннє зарплати в ЗСУ підвищували ще під час президентства Порошенка – Турчинов

  Читайте по-русски
  Не відбувається коригування грошового забезпечення військовослужбовців навіть на рівень інфляції

  Останній раз заробітну плату (грошове забезпечення) в ЗСУ підвищували ще під час президентства Порошенка. Про це пише секретар РНБО у 2014-2019 роках Олександр Турчинов у статті "План Б" на сайті "Цензор.НЕТ".

  Як відомо, ЗМІ неодноразово цитували заяви функціонерів Міноборони й Генштабу, що зарплату військовим 2021 року підвищувати не планують, що грошове забезпечення військовослужбовцям залишиться на рівні 2020 року, насправді на рівні 2019-го.

  Турчинов зауважив, що не відбувається коригування грошового забезпечення військовослужбовців навіть на рівень інфляції. У поточному році воно стало на 27% нижче за рівень середньої зарплати в державі. При тому, що у 2016-2017 роках зарплата військового становила 160% від середньої зарплати по Україні.

  Значним демотивуючим чинником щодо продовження служби є також проблеми реалізації досвіду, отриманого під час міжнародних, зокрема, закордонних навчань. Турчинов зауважує, що цей досвід ніяк не аналізують, не систематизують та не використовують.

  Практичний досвід, отриманий під час боїв зі збройними формуваннями РФ, жодним чином не використовується в навчальних й підготовчих практиках у ЗСУ, при тому що партнери України вважають такий досвід однією з головних засад підвищення готовності до стримування й відсічі агресій РФ, пише Турчинов.

  Секретар РНБО у 2014-2019 роках пише, що чинне військове керівництво держави зупинило програми підвищення соціальних стандартів військовослужбовців ЗСУ, соціального захисту членів їхніх родин і ветеранів. Попри те, що ЗСУ, як державний інститут, зберігає найвищий рівень довіри в суспільстві, самі військовослужбовці й ветерани втрачають свій почесний суспільний статус, відчувають свою соціальну незахищеність та іноді змушені вимагати уваги до проблем Захисника Вітчизни суспільно небезпечними способами.

  Як повідомляв 5.UA, прем'єр-міністр анонсував підвищення пенсій для військових

  Попередній матеріал
  У МОЗ затвердили правила маскового режиму у школах
  Наступний матеріал
  Невдовзі в Україні розпочнеться конкурс робітничих професій WorldSkills
  Loading...

  На Львівщині через борги по зарплаті медики оголосили голодування

  Місяцями без зарплати: на Львівщині гірники обіцяють заблокувати ОДА та їхати на Хрещатик – сюжет

  Податкова перевірить зарплати українців – на кого чекають штрафи

  Середня зарплата в Україні перевищила $500 – в яких регіонах отримують найбільше

  Нардепи від "ЄС" закликали владу забезпечити своєчасну виплату зарплат медпрацівникам

  Затримка з виплатою зарплати медикам: депутати "ЄС" йдуть на зустріч до міністра охорони здоров'я