Юрій Вітренко, в.о. міністра енергетики
Юрій Вітренко, в.о. міністра енергетики YouTube / Радіо Свобода

Видобутий в Україні газ йде на потреби населення – Вітренко

Читайте по-русски
Виконувач обов'язків міністра енергетики запевняє, що газ українського видобутку не йде на експорт

Газ українського видобутку не відправляється на експорт, а йде на забезпечення потреб громадян: як напряму, так і через теплокомуненерго і централізоване опалення. Про це в інтерв’ю Радіо Свобода заявив виконувач обов’язків міністра енергетики Юрій Вітренко.

"Ми видобуваємо і відпускаємо приблизно стільки ж товарного газу, скільки споживає населення як напряму, так і через теплокомуненерго, централізоване опалення... Цей газ не йде ні на який експорт. Тобто газ, видобутий в Україні, як я і сказав, йде на потреби населення", – сказав Вітренко.

За словами в.о. міністра енергетики, останнім часом собівартість видобутку газу в Україні значно виросла – до 2,6 грн, але все ще значно менша за ціну, яку за газ платить населення.

"Тобто у 2-3 рази менше, ніж ціна, яку зараз платить населення. Потрібно ще враховувати тариф на передачу. Але в принципі у будь-якому разі собівартість набагато менша, ніж ринкова ціна", – зазначив посадовець.

Вітренко пояснив, чому газ не продають населенню за собівартістю.

"Собівартість, умовно, 2,6 гривні, чому б не продавати по 2,6 гривні, а навіщо продавати по 6,99? Пояснюю. Тому що багато людей не може сплачувати навіть по 2,6 гривні. Тому що є пенсіонери, інваліди. Є багато людей, які отримують субсидію. І ці субсидії потрібно з чогось сплачувати", – зауважив він.

Вітренко також додав, що у витрати входять також податки і оператор газотранспортної системи.

"Якщо "Нафтогаз" працюватиме тільки по собівартості – тоді не буде сплачувати достатню кількість грошей в держбюджет через податки, через дивіденди, тобто частину прибутку, а "Нафтогаз" практично весь прибуток сплачує якраз в бюджет – здається, 95%, – то й не буде грошей у держбюджеті, передусім на ті ж субсидії", – зауважив чиновник.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів на позачерговому засіданні 18 січня ухвалив рішення, яким встановлюється гранична ціна газу для населення на рівні 6,99 грн за кубометр. Знижені тарифи на газ та послугу з його розподілу почали діяти з 1 лютого.

Попередній матеріал
У Дніпрі інспектори перевірили, як власники крамниць та офісів очистили територію від снігу – сюжет
Наступний матеріал
Віялових відключень електроенергії для споживачів не прогнозується – "Укренерго"
Loading...