Модернізація
Модернізація UAprom

Відповідальний підхід до охорони праці став показником престижу підприємств – МОТ

  Читайте по-русски
  Як повідомляє джерело, кожен долар, вкладений у профілактику виробничого травматизму, зберігає не менше 2 доларів

  За останні кілька років світовий бізнес почав впроваджувати кращі міжнародні практики безпеки праці на підприємствах, що підвищує престиж компанії. Як повідомляє "Обозреватель" із посиланням на "Мінпром", дослідження Міжнародної організації праці (МОП) показали, що вкладення в безпеку праці набагато ефективніше, ніж ліквідація наслідків нещасних випадків.

  За приклад узято одного зі світових лідерів з виробництва електрообладнання – концерн Schneider, який знизив рівень травматизму на своїх підприємствах з 3,6 до 0,5 випадку на 100 робочих.

  Як повідомляє джерело, кожен долар, вкладений у профілактику виробничого травматизму, зберігає не менше 2 доларів. Проаналізувавши діяльність декількох великих нафтовиків (Saudi Aramco, BP, Shell та ін.), дослідники зробили висновок, що кожна відвернена травма заощадила їм 37 тис. дол., кожен відвернений нещасний випадок – 1,4 млн дол., повідомляють автори.

  Крім того, культ безпечної праці став для багатьох компаній питанням престижу. Наприклад, 2019 р консалтингова компанія KPMG підготувала окремий аналіз кращих міжнародних практик у сфері промислової безпеки та охорони праці. У звіті йдеться про проєкти, успішно реалізовані більш ніж десятком відомих корпорацій з різних галузей. При цьому, пише джерело, експерти KPMG виділяють 6 найбільш поширених трендів сучасної промислової безпеки:

  • підвищення прозорості,
  • охорона здоров'я,
  • навчання та залученість,
  • транспортна безпека,
  • впровадження ризик-орієнтованих підходів,
  • діджіталізація.

  Підмічено, що не кожна з компаній, які фігурують у звіті, працює відразу в 6 напрямках, але навіть досягнувши успіху в одному з них, можна отримати відчутні результатів. Джерело наводить такі приклади:

  • Машинобудівна компанія John Deer обладнала робочі місця так, щоб зменшить кількість професійних захворювань, пов'язаних з перевантаженням м'язів і неправильним положенням тіла. Повідомляється, що за останні 30 років на підприємствах компанії впроваджено понад 1500 ергономічних модернізацій.
  • Нафтогазова компанія Total завдяки постійному моніторингу та впровадженню автоматичних рішень, що дозволяють виявити втому водія і забезпечити екстрене гальмування, на 33% знизила кількість ДТП за участі корпоративних транспортних засобів.
  • Хімічний концерн BASF почав застосовувати технології доповненої реальності для підвищення компетенцій співробітників у галузі охорони праці. За даними авторів, до кінця 2020 р. такі цифрові інновації будуть використовуватися на 350 підприємствах концерну.

  Зазначається також, що 2020 року українська компанія "Метінвест" першою з України перемогла в традиційному щорічному конкурсі IIRSM Risk Excellence Awards, який проводить Міжнародний інститут з управління ризиками та безпекою праці, в номінації "Програма змін року".

  За словами менеджера з інновацій та проектам "Метінвесту" Павла Окари, перемога в конкурсі стала можливою саме завдяки системному підходу в галузі охорони праці та промислової безпеки.

  Попередній матеріал
  У Дніпрі люди Краснова нахабно саботують підсумки виборів
  Наступний матеріал
  Євросоюз вніс російську і китайську вакцини проти COVID-19 до чорного списку
  Теги:
  Loading...