Ігор Коломойський
Ігор Коломойський Фото: Vladyslav Sodel (Влад Содель)

Україна змушена платити Росії за борги Коломойського

  Читайте по-русски
  Справа тягнеться ще з 2008 року. Російська компанія вимагала захисту своїх інвестицій, які, на думку її керівництва, вона втратила в Україні

  Верховний суд РФ зобов'язав Україну виплатити $112 млн та відсотки російській нафтовій компанії "Татнафта" у справі "Укртатнафти". Остання належить бізнесмену Ігорю Коломойському. Там відхилили касаційне подання України щодо оскарження рішення Арбітражного суду Ставропольського краю (винесено в березні 2019 року) і постанову Арбітражного суду Північно-Кавказького округу від 21 червня у тій же справі. Про це повідомляє російське державне інформагенство.

  Зокрема, Київ вказував на порушення судами норм матеріального та процесуального права.

  "Тим часом Верховний суд Росії дійшов висновку, що підстав для перегляду вищезазначених рішень немає", – йдеться в публікації.

  Як відомо, справа тягнеться ще з 2008 року. Російська компанія вимагала захисту своїх інвестицій, які, на думку її керівництва, вона втратила в Україні.

  "Розгляд стосується компанії "Укртатнафта", створеної відповідно до указів президентів України і Татарстану в 1994 році на базі Кременчуцького НПЗ", – уточнює агентство.

  Кременчуцький НПЗ – один із найбільших нафтозаводів в Україні. Він виробляє орієнтовно 50% українського бензину.

  Раніше майже 55,6% акцій "Укртатнафти" належали структурам, що близькі до "Татнафти", Мінземмайна Татарстану та безпосередньо "Татнафти". Та внаслідок судових розглядів в Україні частка татарстанських акціонерів у НПЗ зійшла практично нанівець, а у підприємства з'явилися нові акціонери, причетні до групи "Приват", – українські бізнесмени Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов.

  Спочатку загальна сума претензій "Татнафти" за втрату акцій і контролю над Кременчуцьким НПЗ перевищувала $2,4 млрд. З часом цифра знизилася до $112 млн.

  Як повідомляв 5.UA, 23 жовтня Лондонський суд прийняв рішення, згідно з яким Коломойський і Боголюбов зобов'язані виплатити "ПриватБанку" 11 млн фунтів.

  Попередній матеріал
  Трамп разом із Джуліані тиснули на Зеленського ще до інавгурації – Associated Press
  Наступний матеріал
  "Я би набирав політиків": президент російського КВК Масляков прокоментував призначення Сівохо до РНБО
  Loading...