Андрій Коболєв, голова правління НАК "Нафтогаз України"
Андрій Коболєв, голова правління НАК "Нафтогаз України" 5 канал

Україна вийшла з зими з рекордними запасами газу – Коболєв

Читайте по-русски
Взимку монополісти намагалися задерти роздрібну ціну до 10 гривень за кубометр газу, але держава втрутилася і припинила ці спроби

Станом на кінець березня запаси газу в сховищах становлять рекордні 16,2 мільярди кубометрів, причому в Росії газ не закуповувався. Про це в ефірі ток-шоу "Велика політика" на "5 каналі" сказав голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв.

"В нас зараз запаси газу перевищують 16,2 мільярда кубометрів. Для кінця березня це рекордно високий запас. Ми пройшли зиму без жодних проблем, без жодних перебоїв. На моє переконання, ця зима довела, що ринок газу в Україні ефективно працює. В оптовому сегменті, в сегменті роботи трейдерів наші підземки мали рекордне наповнення. Взимку Україна в певні дні, і, здається, вчора і позавчора експортувала газ у Європу", – повідомив він.

"Тобто ми як країна заробляємо на тому, що ми стали частиною європейського ринку газу. Ми пройшли без жодного кубу газу з Російської Федерації, нас ніхто не шантажував, не було віялових відключень чи перспектив таких відключень (газу – ред.). Ми не користувалися жодною нестандартною допомогою з Білорусі чи будь-якого іншого напрямку", – додав Коболєв.

Також він відповів на запитання, чи не пов'язані рекордні запаси з рекордними тарифами на газ.

"Був момент, коли на роздрібному ринку приватні постачальники стали надто жадібними, як на мене. В цей момент держава і президент втрутилися. Ми, як постачальник газу, в січні пропонували ціну на рівні 7,22 гривні, якщо я правильно пам'ятаю. Вона була ринковою", – прокоментував голова правління "Нафтогазу".

"При цьому інші компанії, особливо ті, які займають монопольне становище на цьому ринку (близько 70% ринку контролює група облгазів (РГК) Дмитра Фірташа – ред.), хотіли підняти ціну до здирницького рівня в 10 гривень. Це, звичайно, було неадекватно, і результатом стало втручання держави і рішення про те, що нам потрібні фіксовані річні продукти. Тобто держава в цій ситуації зреагувала вчасно, швидко і ефективно, як на мене. "Нафтогаз" у цій ситуації вважає себе партнером держави, і коли уряд сказав, давайте повернемося до ідеї ціни ринкової, але річної фіксованої, яка була б не за вибором, а автоматично запропонована – ми сказали, що зробимо оптовий продукт, який дозволить таку ціну забезпечити", – зазначив Коболєв.

"Ми це зробили, підписали перший контракт. Чекаємо на інших постачальників газу з їхніми контрактами, з їхніми фінансовими гарантіями, з поясненнями – хто їхні клієнти. Ми не будемо нічого перевіряти, але ми повинні розуміти обсяг клієнтської бази, для того щоб таку ціну їм пропонувати", – додав він.

"Я вважаю, що оптовий ринок працював ідеально, краще, ніж у багатьох країнах Європи. На роздрібному ринку через монопольне становище певної групи гравців була спроба завищення ціни. Через втручання держави спроба була припинена, ситуацію швидко вилікували, тому в чомусь це навіть корисний урок для нас усіх", – підсумував Коболєв.

Дивіться повний запис програми "Велика політика":

Нагадаємо, 24 березня Андрій Коболєв розповів, якими будуть ціни на газ для компаній-постачальників у квітні.

Попередній матеріал
"Лукашенко є гній": у Києві проходить виставка сучасного білоруського мистецтва
Наступний матеріал
Велетенський контейнеровоз заблокував Суецький канал: десятки суден стоять у заторі – чим це загрожує
Loading...