Україна стає новим "граничним ринком" Європи – Atlantic Council

  Західні інвестори тихо і обережно придивляються до України, пише оглядач

  Інвестори із США і Європи почали обережно цікавитися Україною. Але багато з них бажають лишатися в тіні і не говорити вголос про це з різних причин. Про це в статті для Atlantic Council пише економічний оглядач Джеймс Брук, інформує "Дзеркало тижня".

  У статті автор цитує менеджера неназваної французької ІТ-компанії Алана, який побував у Києві і сказав: "Не кажіть моїм конкурентам. Якщо вони хочуть продовжувати працювати з Китаєм, нехай так і роблять. Програмісти в Україні кращі, ніж в Китаї, більш інноваційні і значно дешевші, ніж у Китаї".

  Останні дослідження Horizon Capital свідчать, що Україна щороку готує 130 тисяч фахівців інженерних спеціальностей. А це майже вдвічі більше, ніж Велика Британія. Однак зарплати в українському ІТ-секторі на рівні третини від середнього британського рівня. Це зробило Україну лідером на аутсорс-ринку Європи.

  За інформацією Atlantic Council, в червні економіст Nomura Bank Тім Еш привіз п'ять менеджерів з питань активів з Лондона в Київ для зустрічі за зачиненими дверима з українськими урядовцями і бізнесменами, щоб обговорити інвестиційний потенціал України.

  "Вони не хочуть розголосу", – відповів Еш від імені менеджерів, чиї сукупні активи складають кілька трильйонів доларів. Автор також пише, що в київському ресторані "Авалон" біля посольства Німеччини один неназваний міжнародний інвестиційних посередник сказав йому: "За останні 12 тижнів я отримав більше запитів і завдань, ніж за останні 12 місяців. Ці люди не хочуть публічності. Вони хочуть купити дешево і закріпитися раніше, ніж їхні конкуренти".

  У посольстві Великої Британії чиновник з економічних питань сказав оглядачу, що в першому півріччі 2016 року його відділ отримав запити від 157 британських компаній, які зацікавлені в торгівлі чи інвестуванні в Україні. Тим часом, на українському заході іноземні компанії розглядають можливість розміщення своїх потужностей через близькість до кордону з ЄС і дешеву робочу силу.

  Проте не всі інвестори зберігають свою зацікавленість у таємниці. Приміром, американський фінансист Дуг Кейсі не приховує, що Україна для нього дуже цікава "як для біржовика і інвестора". Відвідавши Київ у червні, від підмітив, що від столиці до зони бойових дій на Сході України 10 годин їзди. "Люди думають, що тут воєнна зона, але конфлікт в Донецькій і Луганській областях не впливає на решту країни. Київ чудове місто", – наголосив він.

  Неназваний дипломат із місії ЄС в Україні також висловив обережний оптимізм, підтвердивши, що багато європейських компаній дійсно цікавляться українським ринком, але не не поспішають. Оглядач припускає, що вже до осені ні для кого на Заході не буде секретом те, що Україна "стала новим граничним ринком у Європі". Раніше експерт Atlantic Council Андрес Аслунд писав, що для інвестування в Україну існує 10 причин. Він відзначив деякі позитивні зміни для бізнесу, які відбулися за останні два роки, і назвав найбільшою українською проблемою слабку систему юстиції. 

  Як повідомляв 5.ua, 11 липня Україна підписала з Канадою угоду про зону вільної торгівлі

  Попередній матеріал
  Порошенко підписав закон про судоустрій і статус суддів
  Наступний матеріал
  Гройсман доручив міністрам почати підготовку до реалізації угоди про ЗВТ з Канадою

  Порошенко підписав Закон щодо спрощення порядку залучення іноземних інвестицій

  На Львівщині показали перший інвестиційний паспорт громади

  Гройсман домовляється про збільшення американських інвестицій в економіку України

  Кабмін хоче створити агентство супроводу інвестицій

  Транснаціональна компанія інвестувала $180 млн у будівництво виробничо-перевантажувального комплексу

  Микольська: Доки ми не вирішимо болючі питання – в Україну не прийдуть інвестори