Україна підписала з Канадою угоду про зону вільної торгівлі

Україна та Канада підписали міжурядову Угоду про ЗВТ

Сьогодні, 11 липня, Україна підписала Угоду про зону вільної торгівлі з Канадою. Договір підписали перший віце-прем'єр-міністр – міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів і міністр міжнародної торгівлі Канади Христя Фріланд.

"Українсько-канадська угода про вільну торгівлю – це нові можливості для обох країн. Ми продовжимо переговори для розширення сфери дії угоди", - заявив Президент України Петро Порошенко.

"Угода з Канадою є першою угодою з країною північноамериканського регіону, що охоплює ринок такого масштабу, – зазначив перший віце-прем'єр-міністр України Степан Кубів. – Угода України з Канадою є додатковим фактором включення України у глобальний ланцюг виробництва товарів з доданою вартістю у контексті укладання майбутньої Угоди про ЗВТ між Канадою та ЄС".

Основний зміст Угоди охоплює положення щодо торгівлі товарами, правилами походження, сприяння торгівлі, праці, технічних бар'єрів, державних закупівель, інтелектуальної власності, врегулювання спорів, навколишнього середовища, санітарних та фітосанітарних заходів.

Очікується, що в рамках ЗВТ знімуть торгові обмеження і буде повне скасування торговельних мит на основні групи товарів протягом пільгового періоду 3-7 років. Після того як документ набере чинності, скасовуються торговельні мита на рибу, зернові, вина, соки, хлібобулочні вироби, а також на одяг, металопродукцію, комплектуючі та електротехніку.

Угода дозволить диверсифікувати торгові потоки з України та залучити канадські інвестиції в Україну. Оскільки Канада відкриває свій ринок для українських товарів на 99%, український бізнес зможе скористатися безмитним доступом на новий ринок. Відповідно до Угоди, українські підприємці отримають підтримку у виході на канадський ринок, зокрема через проект CUTIS (Canada – Ukraine Trade and Investment Support project).

Також українські і канадські компанії зможуть брати участь у держзакупівлях обох країн.

Нагадаємо, що з 2009 року уряди України та Канади вели переговори щодо лібералізації двосторонньої торгівлі, і минулого року переговорній групі від уряду України на чолі з заступником міністра економічного розвитку і торгівлі – торговим представником України Наталією Микольською вдалося довести справу до кінця. Після шести раундів переговорів 14 липня 2015 року переговори було завершено, а текст Угоди парафовано. Після підписання для набрання чинності Угода також потребує ратифікації парламентами обох країн.

Як повідомляв 5.ua, вчора, 9 липня, прем'єр-міністр Канади прибув до Києва.

Попередній матеріал
Гройсман про субсидії: Цього року на виплати виділять 40 млрд грн
Наступний матеріал
Генштаб показав паспорт російського найманця, який загинув під Троїцьким
Теги:

Сьогодні Україна і Канада мають підписати угоду про ЗВТ

Україна має намір закупити зброю у Канади – ЗМІ

Уряд схвалив угоду про вільну торгівлю з Канадою

Україна та Канада підпишуть угоду про Зону вільної торгівлі

Прем'єр-міністр Канади відвідає Україну на запрошення Порошенка

5 канал - трансляція наживо