Сьогодні Україна і Канада мають підписати угоду про ЗВТ

  Переговори про ЗВТ між країнами велися останні шість років

  Текст угоди про зону вільної торгівлі готовий і буде підписаний сьогодні, 11 липня, міністром торгівлі Канади Крістіною Фріланд та головою Мінекономрозвитку України Степаном Кубівим у присутності прем'єр-міністра Канади Джастіна Трюдо, який прибув до Києва з офіційним візитом, повідомляє "ЛІГА.Бізнес.Інформ".

  Перемови були заморожені в 2013 році через звинувачення з боку Канади на адресу української влади часів Віктора Януковича в численних порушеннях норм СОТ. Сторони повернулися за стіл переговорів після зміни влади в Україні у вересні 2014 року.

  Мінекономрозвитку Україні бачить найбільший потенціал щодо експорту до Канади для українських готових продуктів харчування, розповіла в інтерв'ю "Укрінформу" заступник голови МЕРТ, торговий представник України Наталія Микольська.

  "Ми бачимо потенційні зони для зростання в декількох сферах. Перш за все, це – готові продукти харчування з різним ступенем переробки, починаючи від низькообробленої томатної пасти і закінчуючи такою продукцією, як кетчупи, маринади, цукерки, печиво тощо", – сказала Микольська.

  Вона також вважає, що попитом у Канаді мають користуватися українські промислові товари, які отримають преференційні митні тарифи після вступу в силу угоди про ЗВТ.

  "Інший аспект – промислова продукція, щодо якої відповідно до умов ЗВТ ми одразу отримуємо нульовий тариф фактично на всі групи товарів, крім автомобілів. Це дає величезну зону зростання, починаючи від легкої промисловості і закінчуючи запчастинами до складних механізмів", – наголосила заступник міністра. Вона додала, що значний експортний потенціал мають також вироби українських дизайнерів одягу.

  Як повідомляв 5.ua, вчора прем'єр-міністр Канади прибув до Києва.

  Попередній матеріал
  Президент розповів, як реалізовуватиметься комплексна програма НАТО в Україні
  Наступний матеріал
  Бойовики зумисне нівечать власну бойову техніку, щоб не брати участь в обстрілах ЗСУ – Тимчук

  Україна має намір закупити зброю у Канади – ЗМІ

  Уряд схвалив угоду про вільну торгівлю з Канадою

  США та Канада виконають спостережний політ над Росією – ЗМІ

  Урочисті співи під акомпанемент "українського Паганіні" – посольство України в Канаді виконало Гімн

  Прем'єр-міністр Канади відвідає Україну на запрошення Порошенка

  Розвідка Канади: Москва відкриє новий військовий фронт – негібридний