Порошенко підписав закон про судоустрій і статус суддів

  Президент України підписав нову редакцію "Про судоустрій і статус суддів", який дозволить реалізувати положення прийнятих парламентом змін до Конституції держави в частині правосуддя

  Як повідомляє в середу прес-служба глави держави, завданням підписаного закону є "імплементація оновлених конституційних принципів здійснення правосуддя для забезпечення незалежності та деполітизації судової влади, посилення її відповідальності перед суспільством, впровадження нових принципів формування суддівського корпусу, посилення ролі громадськості з контролю за чеснотою і етичністю представників суддівського корпусу та оптимізація системи судоустрою ".

  "Прийняття Закону про судоустрій є одним з ключових етапів нормативного забезпечення судової реформи, який відкриває шлях для створення якісно нової моделі функціонування судової влади", – йдеться у повідомленні.

  Закон передбачає перехід до триланкової судової системи та утворення протягом шести місяців з моменту набуття ним чинності нового Верховного суду, у складі якого діятимуть Велика Палата, функцією якої є уніфікація судової практики та вирішення юрисдикційних спорів, та чотири касаційні суди, функцією яких є розгляд справ в касаційному порядку.

  Судді призначатимуться виключно за результатами публічного конкурсу та кваліфікаційного оцінювання як його складової. У конкурсі на посаду судді Верховного суду матимуть право брати участь як діючі судді, так і кандидати з не менш ніж 10-річним стажем наукової роботи у сфері права або адвокатської діяльності.

  Нагадаємо, 2 червня Верховна Рада України проголосувала за законопроект №4734 про судоустрій і статус суддів. Відповідне рішення підтримав 281 народний депутат.

  Попередній матеріал
  Засідання Ради НАТО-Росія: стало відомо, про що говоритимуть
  Наступний матеріал
  Україна стає новим "граничним ринком" Європи – Atlantic Council

  Савченко заблокувала зміни до закону про судоустрій   

  Рада ухвалила законопроект про судоустрій і статус суддів