Інфляція
Інфляція zn.ua

У Мінекономрозвитку спрогнозували інфляцію в Україні на 2017 рік

  Попередній прогноз залишається без змін – на рівні 11,2%

  Мінекономрозвитку прогнозує інфляцію в Україні за підсумками 2017 року на рівні 11,2%. Про це повідомляє прес-служба відомства.

  "Прогноз інфляції по року залишається без змін. Річний показник (грудень до грудня) очікується на рівні 11,2%", – йдеться в повідомленні.

  Крім того, за даними міністерства, у травні цьогоріч інфляція становила 1,3%. Таким чином, з початку року інфляція в Україні склала 6,2%.

  "Найбільше у травні подорожчали овочі й фрукти, зокрема сезонні (нового врожаю) та ті, що складають так званий "борщовий набір", через зниження їх запасів. Негативний вплив спричинили й втрати, понесені внаслідок жорстких погодних умов навесні", – зазначили у відомстві.

  Водночас там повідомили, що у травні суттєво подешевшали яйця – на 13,4%, гречані крупи та молоко – на 3,3% та 2,1% відповідно.

  "Позитивний ефект на показник інфляції мала відсутність тиску з боку монетарних факторів, стабілізація цін на пальне й виконання зведеного бюджету з профіцитом в обсязі 38,6 млрд грн за 4 місяці року. Невелике збільшення цін на газ для населення в ряді областей також не спричинило суттєвого впливу на інфляційний тренд", – прокоментували в Мінекономрозвитку.

  Зауважимо, що Кабмін очікує на інфляцію у 12,9% за підсумками 2017 року. А от Нацбанк прогнозує уповільнення інфляції до рівня 9,1%. 

  Нагадаємо, 31 травня у ДФС повідомили, що податкові надходження до бюджету зросли на понад 25%, економіка зростає.

  Попередній матеріал
  Навальний обіцяє вивести російські війська з Донбасу у разі обрання президентом РФ
  Наступний матеріал
  Луценко: У Києві, Харкові та Одесі затримали "рішал" на хабарі у $70 тис.
  Loading...

  Зростання ВВП та інфляція: що спрогнозували у МВФ для України

  У Нацбанку пояснили прискорення інфляції в Україні

  Світовий банк підвищив прогноз інфляції в Україні на 2017 рік