www.rbc.ua/ukr

У Мінекономрозвитку підрахували прямі фінансові втрати України від агресії РФ

  Наразі йдеться про суму в мільярд доларів

  Прямі фінансові втрати України внаслідок торгової агресії Російської Федерації склали близько 1 мільярда доларів. Про це заявила заступник міністра економічного розвитку і торгівлі, торговий представник України Наталія Микольська, передає DT.UA.

  Зокрема, Микольська відзначила, що найбільші втрати торкнулися експорту до Киргизстану та Казахстану.

  "Найбільші втрати – це експорт в Казахстан і Киргизстан – понад 40% експорту втрачено. Але "зачепило" і решту країн. Якщо все просумувати, то ми вийдемо на цифру близько одного мільярда доларів прямих втрат. Акцентую вашу увагу саме на тому, що це прямі втрати, тобто лише від продажу товарів", – наголосила вона.

  Крім того, заступниця міністра економічного розвитку і торгівлі додала: "Але ми втрачаємо і на ринку супутніх послуг, в секторі перевезень та логістики. І все це – на тлі падіння промислового виробництва в самій Україні та падіння її експорту до РФ".

  Микольська також повідомила, що російська торгова агресія переслідує одразу кілька цілей.

  "Перша – обмежити надходження валютної виручки до України, зробивши нас фінансово слабшими. Друга – витіснити український продукт з ринків цих країн, замінивши їх російською продукцією. У більшості випадків це дійсно взаємозамінні товари. Третя ціль – дати зрозуміти транснаціональним корпораціям, які мають виробництва як на території України, так і в Росії, що їм варто залишати українську землю, та розвивати виробництво на тій території, яка може забезпечити їм безпроблемний доступ на ринки", – підкреслила вона.

  Крім того, за оцінками експертів, близько 79% експортних поставок з України до Казахстану та 95% до Киргизстану зазнали негативного впливу від обмежень та часткової заборони з боку РФ.

  Як відомо, з 2016 року Росія вирішила скасувати режим ЗВТ щодо України і відмовитися від імпорту українських продуктів. Також РФ повністю заборонила транзит українських товарів у треті країни через свою територію. Відтак, Україна була змушена шукати нові рішення транзиту в Азію.

  Нагадаємо, раніше в Мінекономрозвитку зробили прогноз щодо курсу гривні на 2017 рік.

  Попередній матеріал
  "Біла книга Євросоюзу": Президент Єврокомісії представив п'ять сценаріїв розвитку ЄС
  Наступний матеріал
  Порошенко: Україна чекає від Європарламенту "зеленого світла" для безвізу
  Loading...

  У Мінекономрозвитку зробили прогноз щодо курсу гривні на 2017 рік

  Окупувавши Крим і Донбас, Росія спровокувала зростання міжнародного тероризму – Турчинов

  Порошенко та Гройсман про блокаду ОРДЛО: "Маємо справу з підривом національної економіки"