Експорт
Експорт pixabay.com

У МЕРТ назвали найбільших споживачів української продукції в ЄС

  Читайте по-русски
  Якщо порівняти з показниками 2014 року, то у 2018-му Україна експортувала до ЄС на 28% більше продукції агро- та харчової промисловості. Це додаткові $1,4 млрд щорічно

  Найбільша кількість сільськогосподарської та харчової продукції з України експортувалася до таких країн, як Нідерланди, Іспанія, Італія, Німеччина та Польща. Про це повідомляє прес-служба Мінекономрозвитку на своїй сторінці у Facebook.

  "П'ятірка лідерів за обсягами експорту сільськогосподарської та харчової продукції до ЄС у 2018: Нідерланди – на $1,2 млрд, Іспанія – на $1 млрд, Італія – $702 млн, Німеччина – $657 млн та Польща – $557 млн", – ідеться в повідомленні.

  Якщо порівнювати з показниками 2014 року, то у 2018-му Україна експортувала до ЄС на 28% більше продукції агро- та харчової промисловості. Це додаткові $1,4 млрд щорічно.

  За деякими товарними позиціями зростання експорту становило 300-400%. Наприклад, у 2018 році Україна експортувала до ЄС на 357% більше м'яса, ніж у 2014-му. На 286% зріс експорт овочів, на 230% – цукру та кондитерських виробів.

  Найбільше на зростання експорту вплинули два фактори: початок дії режиму вільної торгівлі та переорієнтація експорту через дискримінаційні обмеження РФ щодо українських товарів.

  Україна продає не тільки сировинні товари, а й продукцію з більш високим ступенем переробки. Наприклад, до Австрії в минулому році українські виробники експортували 16,5 млн кг соків на $17 млн. У Німеччину експортували 2,5 млн кг макаронів на майже $7 млн, а в Литву – пива на $2,6 млн.

  Попередній матеріал
  У Києві заради нового пішохідного мосту забрали гроші з реконструкції зоопарку
  Наступний матеріал
  Тереза Мей повідомила про відставку
  Loading...

  "Інструмент тиску": Росія заборонила експорт нафти в Україну та ввела додаткові обмеження

  США стали лідерами в експорті озброєнь, РФ відстає на 75% – звіт інституту дослідження проблем миру

  Лукашенко поскаржився на РФ

  ТОП-5 спроб ввезення luxury-авто в Україну за заниженою вартістю

  РНБО дозволила Міноборони експорт та імпорт зброї без посередництва спеціальних держкомпаній

  Reuters: зерно з окупованого Криму експортують до Сирії