Газ
Газ Бізнес Цензор

У липні зросла ціна газу для населення – "Нафтогаз"

  Читайте по-русски
  Ціна вказана без врахування ПДВ, націнки газзбутів та витрат на транспортування блакитного палива

  У липні оптова ціна на природний газ для потреб населення, виробників тепла та інших захищених споживачів зросла на 16 копійок – до 2,30 грн за кубометр. Це на 7% більше, ніж у червні 2020 року. Про це повідомляють у Нафтогазі.

  Ціна вказана без врахування ПДВ, націнки газзбутів та витрат на транспортування газу магістральними і розподільними трубопроводами.

  В компанії зазначили, що з початку року ціна газу для населення в рамках спеціальних обов’язків (ПСО) знизилась на 51%, а порівняно з аналогічним періодом минулого року – на 53%.

  В останню декаду червня та на початку липня ціни на головних європейських газових хабах почали зростати, досягнувши максимальних значень з середини травня, додали в Нафтогазі. Стримувальними факторами для українських цін є значні запаси газу у вітчизняних сховищах та рекордний розрив між попитом та пропозицією. Станом на липень в українських ПСГ накопичено понад 21 млрд кубометрів газу, що на 42% більше, ніж на липень 2019 року.

  "Світові ціни на газ традиційно падають у період низького попиту і ростуть напередодні опалювального сезону. І, попри коронавірус, економічну кризу і скорочення попиту, 2020 рік не став винятком з цього сезонного правила. Втім, ціна все ще рекордно низька порівняно з попередніми періодами, і ми вже сьогодні можемо припустити, що в другому півріччі, в розпал опалювального сезону, вартість газу все одно буде нижчою, ніж у 2019 році. За попередніми розрахунками – на 20, а то і на 30%", – заявив голова правління "Нафтогазу" Андрій Коболєв.

  При розрахунку ціни газу для населення "Нафтогаз" обирає з двох можливих опцій: розрахованої за постановою Кабміну від 24 січня і середньозваженої ціни переможців за результатами торгів на поставку газу оператору ГТС України.

  Повідомляється також, що Україна взяла на себе зобов’язання з 1 травня 2020 року повністю лібералізувати ринок поставок газу побутовим споживачам і забезпечити умови для конкуренції в цьому сегменті. Через карантин цей термін продовжено на три місяці – до 1 серпня 2020 року.

  Нагадаємо, з 1 серпня в Україні зростуть ціни на електроенергію.

  Попередній матеріал
  Футбольні вболівальники в Україні можуть повернутися на трибуни – за яких умов
  Наступний матеріал
  Уряд вирішив по-іншому підраховувати показники захворюваності на COVID-19
  Loading...