студенти
студенти 5 канал

Українські підприємства заохочують абітурієнтів вступати на технічні спеціальності – як саме

  Читайте по-русски
  Найпопулярнішими спеціальностями цього року називають філологію та юриспруденцію

  У 2021 році в українських вишах кількість абітурієнтів за технічними спеціальностями скоротилася вдвічі, пише УНІАН із посиланням на дані порталу "OLX робота".

  "Найпопулярнішими спеціальностями серед українських абітурієнтів, за даними OLX, цього року стали факультети "Філологія" та "Юриспруденція". У той же час, Професійно–технічна освіта зацікавила вдвічі менше молодих українців, ніж минулого року – вітчизняні політехнічні інститути, коледжі та технікуми отримали всього 35 тисяч заявок проти 63 тисяч в 2020 році", – повідомили в компанії.

  За прогнозом аналітиків OLX, вже за п'ять років це загрожує ще більшим дефіцитом фахівців серед "блакитних комірців", а двом третинам випускників доведеться шукати себе в новій професії, вважають автори.

  При цьому, зазначається, найпривабливішими для роботи випускникам здаються торгівля (так вважає 18% респондентів), барно–ресторанна сфера (17%), IT і телеком (11%), маркетинг, реклама, дизайн або SMM (10%).

  Найменше молодих українців приваблює наука – всього 0,33% абітурієнтів хотіли би пов'язати своє майбутнє з науковими дослідженнями і навчати інших. Не краща ситуація в авіації і військовій справі – за кожен з цих варіантів проголосували по 0,58% респондентів.

  Подібна тенденція вже в найближчому майбутньому загрожує браком працівників вітчизняних промислових підприємств, які складають основу економіки України, сказано у статті.

  Як зазначається, українські промпідприємства не раз зверталися до Міносвіти і науки з питанням щодо збільшення кількості бюджетних місць на недостатньо затребуваних серед абітурієнтів спеціальностях. Крім цього, вони самостійно популяризують технічний фах серед населення, заохочують зацікавлених громадян до подальшого навчання, укладають програми співпраці з вишами, запрошують студентів на практику, а також заохочують своїх співробітників проходити курси підвищення кваліфікації.

  Та без активної участі держави, якій слід системно підтримувати стратегічно важливі галузі, в яких наявний брак кадрів, сприяти популяризації інженерних і технічних спеціальностей серед населення і провести комплексну реформу системи освіти, кроків, що вживаються бізнесом, недостатньо, сказано у матеріалі.

  Попередній матеріал
  Екотероризм: псевдоактивісти підбурювали громадськість та проплачували мітинги проти підприємств
  Наступний матеріал
  Під прицілом екорейдерів: як у Кривому Розі роками блокували підприємства
  Теги:
  Loading...