Служба зайнятості готується до напливу безробітних (РЕПОРТАЖ)

  Майбутній місяць принесе тисячам українців звістку про звільнення. Про це свідчать результати опитування роботодавців, проведеного Державною службою зайнятості. Найбільш вразливими галузями, за оцінками фахівців, є будівельна, металургійна та вуглевидобувна. Передовсім це стосується працівників із низьким рівнем кваліфікації та пенсіонерів.
  Майстрам на всі руки не страшна ніяка криза, впевнені фахівці центрів зайнятості. Працівникам, фах яких не затребуваний на сучасному ринку праці, радять перекваліфіковуватися. У пошуках нових своїх талантів до столичного центру зайнятості завітав Василь Парубочий. Керівництво будівельної компанії, де раніше він працював, за згодою хлопця розрахувало його. Така доля спіткала половину персоналу фірми.

  Василь Парубочий, безробітний: "Я так понимаю из-за этого кризиса, который произошел. Новую работу обязательно найду. Может в другой сфере, это не догма строительство".

  Київський центр зайнятості співпрацює із сотнею навчальних закладів. Там їхні клієнти при бажанні опановують нові професії. Передусім робітничі. 

  Ігор Івашин, головний спеціаліст відділу профнавчання КМЦЗ: "Вибір галузей, в які може направляти служба зайнятості для перенавчання дуже великий: це і швачка і кравці, і будівельники і слюсарі, і автомеханіки і водії тролейбусів, трамваїв".

  Суттєвого збільшення кількості безробітних у центрах зайнятості країни поки що немає. Але це затишшя перед бурею, впевнені праціники біржі праці. Кількість дзвінків від потенційних безробітних подвоїлася. Люди цікавляться, як  звільнитися, щоби потім отримати більшу грошову допомогу від держави. Самі работодавці також перестраховуються.

  Леонід Шаян, заступник директора КМЦЗ: "Є одна така прихована тенденція. Протягом останніх днів ми побачили: є вакансія, але работодавець на цю вакансію поки що не хоче приймати робітника. Він її не виводить із штату. Але говорить, що почекає, як будуть розвиватися події далі".

  Через світову фінансову кризу непереливки буде заробітчанам, прогнозує Леонід Шаян. Вони вже масово їдуть зі столиці. У розбитого корита залишаться і ті, що працюють неофіційно. Утім до ажіотажного попиту на вакансії у центрах зайнятості країни готові. Кількість пропозицій на сьогодні перевищує чисельність безробітних уп`ятеро.

  Людмила Голоднік та Владислав Калінін, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (8.24Мб)
  Попередній матеріал
  Під Києвом відтворили звільнення Пирогова від німців (РЕПОРТАЖ)
  Наступний матеріал
  Бійка у церкві Гробу Господнього в Єрусалимі
  Теги:
  Loading...