strana.in.ua

"Середні" пенсії наступного року зростуть до 2 тисяч гривень – експерт

  Натомість, бюджет на наступний рік не врахував додаткової потреби у коштах для осучаснення пенсій

  Проект бюджету Пенсійного фонду на 2017 рік передбачає зростання середнього розміру пенсії на 270 гривень, порівняно з поточним роком, і становитиме 2001 грн. Про це повідомила член Громадської ради при Пенсійному фонді України Маріанна Онуфрик на сторінці у Facebook.

  "Загальний обсяг доходів (Пенсійного фонду) на 2017 рік – 283,2 млрд грн, з яких 141,3 млрд грн – з державного бюджету", – зазначила Онуфрик.

  Вона також повідомила, що зі 141,3 млрд грн, які становитиме дотація Пенсійного фонду з держбюджету, 69,6 млрд грн будуть спрямовані на пенсійні програми тим категоріям громадян, які мають пільгові пенсії, що фінансуються центральним бюджетом. "71,7 млрд грн – це, власне, дефіцит ПФУ. Для порівняння: цього року дефіцит – 82,3 млрд грн", – написала Онуфрик.

  За її словами, ці розрахунки вже включають підвищення мінімальної зарплати до 3200 грн з 1 січня 2017 року. Зокрема, за підрахунками, в результаті такого кроку Пенсійній фонд додатково одержить 14,8 млрд грн.

  Як стало відомо, фонд оплати праці в Україні у 2017 році становитиме 666,9 млрд грн. Витрати на керівництво та управління Пенсійним фондом – 3,1 млрд грн.

  "Розрахунки поки що не остаточні, далі справа за Мінфіном. Також важливо відзначити, що бюджет Пенсійного фонду розрахований на діючій законодавчій базі, тобто осучаснення пенсій не враховано", – сказала Онуфрик, додавши, що розрахунки додаткової потреби в коштах для проведення осучаснення пенсій ще не завершено.

  Дивіться такожПенсійна реформа має полягати не в підвищенні віку, а в переході до трирівневого страхування – Розенко

  Попередній матеріал
  Футбольний клуб з окупованого Криму почав процес повернення до чемпіонату України серед професіоналів
  Наступний матеріал
  До 24 листопада безвізу з ЄС не буде – "Європа без бар'єрів"

  Пенсійна реформа має полягати не в підвищенні віку, а в переході до трирівневого страхування – Розенко

  З 1 січня оформлення пенсії в Україні відв'яжуть від місця проживання – Розенко

  Кабмін пообіцяв не підвищувати пенсійний вік в найближчі 10 років

  Уряд вже змінює пенсійну систему країни – Гройсман