Facebook/Володимир Гройсман

Уряд вже змінює пенсійну систему країни – Гройсман

  На сьогодні при 250 млрд грн загального Пенсійного фонду, його дефіцит на наступний рік становить 156 млрд грн


  Уряд працює над тим, щоб змінити пенсійну систему країни, зробити її справедливою і наповнити ресурсом. Про це заявив у п'ятницю в ефірі одного з Українських телеканалів прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, повідомляє "Укрінформ".

  "Ми сьогодні думаємо дуже серйозно над самою пенсійною системою. Вона є несправедлива і достатньо серйозно сформована популістично. Це дало нам величезні виклики", – сказав прем'єр.

  "Наступний наш крок – це змінити пенсійну систему країни, зробити її справедливою і наповнити її ресурсом", – додав прем'єр.

  За його словами, сьогодні при 250 млрд грн загального Пенсійного фонду, його дефіцит на наступний рік становить 156 млрд грн. До такої ситуації призвели багаторічний популізм політиків, коли вважали за потрібне друкувати кошти і роздати громадянам по 1000 грн для того, щоб сподобатися. "З року в рік політики, які приходили за довірою людей, замилювали очі і загострювали проблеми", – зазначив Гройсман.

  Уряд робить перший крок у напрямку забезпечення справедливої пенсії в Україні та підвищує мінімальну пенсію з 1 грудня на 10%. "Звісно, це дуже мало, але це конкретний ресурс, який ми можемо наповнити при тому дефіциті, щоби віддати людям", – зазначив очільник Кабміну.

  Читайте також: З 1 січня оформлення пенсії в Україні відв'яжуть від місця проживання – Розенко

  Крім того, наголосив Прем'єр, мільйони громадян у країні не сплачують внески в Пенсійний фонд. "Це справедливо? Пенсіонер, який знаходиться на мінімальній пенсії, все життя працював на те, щоб зробити свій страховий стаж і отримати цю пенсію. А є ті, які не сплачують жодної копійки в Пенсійний фонд, але завтра прийде в Пенсійний фонд, як по свячену воду, щоб отримати пенсію. Це теж є величезна проблема. У Пенсійний фонд має платити уся країна", – наголосив Гройсман.

  Він підкреслив, що система має бути здатною зробити пенсіонерів самодостатніми хоча б на мінімальному рівні. "Важливо дати відповідь на два питання: як живуть пенсіонери і як ми можемо їм допомогти, а з іншого боку, треба дати відповідь, яку систему ми залишимо тим поколінням, які прийдуть нам на зміну", – зауважив голова уряду.

  Як повідомляв 5.ua, Кабмін пообіцяв не підвищувати пенсійний вік в найближчі 10 років.

  Попередній матеріал
  Британія вийде з ЄС у березні – прем'єр
  Наступний матеріал
  Мешканця Лисичанська, який був у лавах "ЛНР", звільнили від кримінальної відповідальності

  З 1 січня оформлення пенсії в Україні відв'яжуть від місця проживання – Розенко

  У Верховній Раді пропонують зменшити пенсійний вік для певної категорії жінок

  Єдиного електронного реєстру пенсіонерів в Україні немає – представник Пенсійного фонду

  Гройсман нагадав, що з 1 грудня 2017 року мінімальні пенсії мають зрости на 10%

  У Канаді медсестру судять за вбивство восьми пенсіонерів

  5 канал - трансляція наживо