Кабмін затвердив тимчасовий порядок розмитнення автомобілів на "єврономерах".
Про це повідомляє "Урядовий портал".
Так, згідно з текстом документа, співробітники митниці оцінюватимуть автомобілі, виходячи з їхньої реальної вартості, зазначеної в документах, а не за завищеною ціною в каталогах. Всього в тексті перераховані десять документів, які можна надати для підтвердження вартості автомобіля:
- договір купівлі-продажу або документ, який його замінює, та додатки до нього у разі їх наявності;
- рахунок-фактура (інвойс);
- банківські платіжні документи, що стосуються оцінюваного транспортного засобу;
- інші платіжні документи, що підтверджують вартість оцінюваного транспортного засобу та містять реквізити, необхідні для ідентифікації такого транспортного засобу;
- договір (угода, контракт) із третіми особами, пов’язаний з договором (угодою, контрактом) про поставку транспортного засобу;
- рахунки про здійснення платежів третім особам на користь продавця, якщо такі платежі здійснюються за умовами, визначеними договором (угодою, контрактом);
- каталоги, специфікації, прейскуранти (прайс-листи) продавця транспортного засобу;
- копія митної декларації країни експорту;
- висновки про якісні та вартісні характеристики транспортного засобу, підготовлені спеціалізованими експертними організаціями, про вартість транспортного засобу;
- довідкова інформація щодо вартості у країні експорту транспортних засобів, що є ідентичними та/або подібними (аналогічними) оцінюваним транспортним засобам, з вирахуванням із такої вартості сум податків, що підлягають поверненню у країні експорту у зв’язку з вивезенням (експортом) таких транспортних засобів.
У випадках, коли під час проведення розмитнення буде доведено недостовірність заявленої вартості автомобіля, відповідні органи мають право відмовити в розмитненні за вказаною вартістю і провести її за ціною, вказаною в каталогах.
Також у постанові Кабінету Міністрів вказується, що транспортні засоби будуть декларуватися виключно в електронній формі, а сама процедура спрямована на мінімізацію терміну перебування автомобілів на митниці.
Нагадаємо, 25 листопада закони № 2611-VIII і № 2612-VIII про зниження акцизу на легкові автівки, а також про посилення контролю над переміщенням і використанням авто на іноземній реєстрації набули чинності.
Закони встановлюють правила тимчасового перебування в Україні автівок з іноземною реєстрацією.
Так, законом № 2611-VIII встановлено базові ставки акцизного податку для нової автівки залежно від типу палива та обсягу двигуна:
- для автівки з бензиновим двигуном об'ємом 1000 куб. см – 50 євро; від 3000 куб. см – 100 євро;
- для "дизеля" з двигуном 1500 куб. см – 75 євро; від 3500 куб. см – до 150 євро.
Щоб визначити розмір акцизу для конкретної автівки, до базової ставки будуть застосовувати коефіцієнти. Формула буде такою:
"Ставка = Базова ставка × Коефіцієнт двигуна × Вік двигуна".
На оформлення нерозмитнених автівок дають 180 робочих днів.
При цьому акцизний податок зменшується на 50% для авто, які будуть розмитнені протягом перших 90 днів після набуття чинності закону. В останні 90 днів пільгового періоду ставки стануть повними, але штрафи за порушення строків перебування накладати не будуть.
Закон №2612-VIII передбачає штрафи за порушення умов тимчасового ввезення і транзиту автівки.
Також у законі прописано штрафи за порушення строку перебування нерозмитненої автівки на території України – від 170 гривень до 170 тисяч гривень або конфіскації авто.