Фото vkurse.ua

Россільгоспнагляд погрожує Україні зупинкою експорту тваринництва через вихід з СНД

  Можливий вихід України з СНД зупинить експорт української продукції тваринництва до країн Співдружності , насамперед у країни Митного союзу.

  Про це заявив керівник Россільгоспнагляду Сергій Данкверт, повідомляє Інтерфакс.

  "Вихід України з СНД автоматично означає зупинку торгівлі продукцією тваринництва між нашими країнами , так як необхідно буде затверджувати нові ветеринарні сертифікати " , - заявив Данкверт.

  За його словами, в даний час Україна, як член СНД, поставляє продукцію за спрощеними документами , а не за міжнародними ветсертіфікатами, які діють з іншими країнами. "Вони передбачають пільговий порядок, який був затверджений ще під час створення СНД", - зазначив він.

  "Вихід з СНД тягне за собою необхідність затвердження ветсертіфікатів міжнародного зразка по кожному виду продукції, - заявив Данкверт. - Причому затверджувати їх доведеться з усіма країнами - членами Митного союзу і на базі цього об'єднання".

  При цьому глава Россільгоспнагляду повідомив, що в 2013 році Україна поставила до Росії продукції, підконтрольної ветслужбі (продукція тваринного походження), на $ 496 400 000 із загального експорту в $ 1,8 млрд. Поставки з Росії сільгосппродукції в Україну склали $ 680 млн, на продукцію тваринного походження довелося близько $ 30 млн.

  "Тому перед тим, як приймати рішення, необхідно думати про його наслідки, ми про це попереджаємо заздалегідь, з тим щоб потім не звинувачували Росію, - заявив він. - Продовження торгівлі буде можливо тільки при затвердженні ветеринарних сертифікатів".

  Попередній матеріал
  Президент Європарламенту попередив Росію про наслідки економічної конфронтації з Євросоюзом
  Наступний матеріал
  Російські військові захопили корвет "Тернопіль"
  Теги:
  Loading...