російські гроші
російські гроші 5 канал

російський слід в українському бізнесі: чому на 10-й рік війни країна-агресорка досі наживається на нашій країні – сюжет

Читайте по-русски
Понад пів сотні найбільших кремлівських олігархів зі списку російського Forbes мають бізнес в Україні

російський слід в українському бізнесі. Понад 200 росіян або дотичних до країни-агресорки осіб досі володіють активами в Україні. Серед них зо пів сотні великих кремлівських олігархів зі списку російського Forbes. Про це розповіли аналітики громадської організації State Watch, які розробили платформу для моніторингу результатів санкцій та конфіскації активів, що перебувають у власності причетних до агресії проти України осіб. Нині 12 активів уже конфісковано, а кошти передано в дохід держави. Що з іншими активами та скільки ще росіян заробляють на українцях в сюжеті "5 каналу".

Компанії путінських олігархів та підсанкційних бізнесменів кремля, які продовжують заробляти в Україні, аналітики громадської організації State Watch об'єднали на платформі Trap Aggressor. Серед них – понад пів сотні найбільших кремлівських олігархів зі списку російського Forbes. На першому місці – олег дерипаска, засновник компанії найбільшого виробника алюмінію у світі. В Україні бізнесмен володіє 13 активами загальною вартістю понад 3,5 млрд гривень. Нині причетний до виробництва озброєння та техніки для російських військ.

"Успішний кейс стягнення в дохід держави конфіскація компаній шелкова михайла. Це людина, яка пов'язана з військово-промисловим комплексом росії компанією "Ростех" і чемесовим. І ця людина володіла в Україні низкою компаній, які займалися видобуванням корисних копалин і експортом їх у росію", – зазначив аналітик ГО StateWatch Роман Стеблівський.

Читайте також: "Хоче дружити з путіним і відновити бізнес на росії": новий треш у вуха виборців від Дональда Трампа – включення.

Декілька місяців тому активи близького соратника володимира путіна – шелкова, були стягнуті в дохід держави. Утім, за словами аналітиків, успішних випадків стягнення російських активів не так багато – лише 12. Але це активи великих російських бізнесменів. Загалом росіян, які на 10-й рік російсько-української війни продовжують збагачуватися на українцях, значно більше. У Мін'юсті підрахували 200.

"Загально відомі прізвища, як фрідман чи дерипаска, а декілька десятків там узагалі маловідомих осіб, які зрозумілі лише для російського вуха, але навіть вони мають бізнес в Україні. Це і готелі, і різні торгові центри, різні торгові мережі, видобувні компанії, які можуть впливати на політику різних регіонів в Україні і цілих енергетичних сфер", – пояснив голова ГО StateWatch Гліб Канєвський.

Знайти російський слід в українських компаніях неважко, кажуть у Мін'юсті, але довести це в суді нелегко.

"Це витяги з реєстрів, все перевіряємо і будуємо структуру корпоративної власності. Самі прості схеми передбачають 3-5-10 юридичних осіб у тому ланцюжку, де буде показаний кінцевий бенефіціар власник", – зазначила директор Департаменту санкційної політики Міністерства юстиції України Інна Богатих.

Дивіться також відео: БЕЗ ПАНІКИ! Маємо кмітливий бізнес, з розумінням можливих логістичних шляхів – Фінансовий аналітик.

Шукати російський слід в Україні Мін'юсту допомагає сервіс YouControl, де можна знайти повне досьє на кожну компанію в Україні і побачити, чи має вона зв'язок з країною-агресоркою.

"Аналітиками YouControl знайдено більш як 25 тисяч російських і білоруських юридичних осіб, які мають зв’язок. Основні ризики – це бенефіціар власник, учасник, юридичні особи, які є громадянами рф чи білорусі, або ж мабть зв’язок із фінансовими групами росії, або якшо в назві компанії є назва країни-агресора. В системі є інформація ризиків, пов’язаних з країнами, які не є дружніми на ООН: Китай, Сирія, Північна Корея і Куба тощо", – пояснив засновник та СЕО YouControl Сергій Мільман.

У Мін'юсті повідомили: нині за рішенням РНБО застосовано санкції до семи тисяч осіб, причетних до агресії.

"Блокуються вже активи не тільки ті, які прямо їм належать, а ті, щодо яких є інформація достатньо перевірена і достовірна щодо їхнього опосередкованого володіннями цими активами", – наголосила директорка Департаменту санкційної політики Міністерства юстиції України Інна Богатих.

З поданих Мін'юстом 20 позовів, 18 набрали чинності. Зокрема, 9 травня Вищий антикорупційний суд конфіскував активи колаборанта та гауляйтера окупованої Херсонщини володимира сальда.

Марта Шикула, Микола Довгий, "5 канал"

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Попередній матеріал
У Криму впав ударний гелікоптер, московити панікують через контрнаступ – "Час новин: підсумки"
Наступний матеріал
Чи може Україна замінити Mavic на дрон власного виробництва – відповідь командира роти ударних БпАК Федоренка
Loading...
Світовий банк схвалив додатковий пакет допомоги Україні на $610 мільйонів – Reuters

Світовий банк схвалив додатковий пакет допомоги Україні на $610 мільйонів – Reuters

МВФ схвалив нову моніторингову програму для України – вона сприятиме новій донорській підтримці у 2023 році

МВФ схвалив нову моніторингову програму для України – вона сприятиме новій донорській підтримці у 2023 році

ВВП України може скоротитися до 50%, якщо росія продовжить атакувати українську інфраструктуру – Шмигаль

ВВП України може скоротитися до 50%, якщо росія продовжить атакувати українську інфраструктуру – Шмигаль

"Укрнафту" та "Укртатнафту" очолив колишній гендиректор WOG

"Укрнафту" та "Укртатнафту" очолив колишній гендиректор WOG

Україна ухвалила закон про захист фінансової системи від дій росії

Україна ухвалила закон про захист фінансової системи від дій росії

Андрія Пишного призначили головою Національного банку України

Андрія Пишного призначили головою Національного банку України