Газопровід
Газопровід Shutterstock

Російський "Газпром" зупинив транзит газу в Угорщину через Україну

  Читайте по-русски
  Як наслідок – Україна не може імпортувати газ із Угорщини шляхом віртуального реверсу

  Російський "Газпром" призупинив транзит газу до Угорщини через Україну. Про це повідомляє компанія "Оператор ГТС України" ранком п'ятниці, 1 жовтня. Уточнюють, що не отримали заявок на подальшу поставку палива.

  "1 жовтня 2021 року з початку нової газової доби (07:00) зупинено транзит природного газу територією України у напрямку Угорщини. Заявки на транзит газу не надійшли, незважаючи на те, що потужності з України на вихід в Угорщину законтрактовані на весь газовий рік (з 01.10.2021 по 30.09.2022) у  розмірі 24,6 млн куб. м на добу", – мовиться у повідомленні.

  Як наслідок, Україна не може імпортувати газ із Угорщини шляхом віртуального реверсу. Голова "Оператора ГТС" Сергій Макогон наголосив, що монополізація "Газпромом" газових маршрутів суперечить принципам існування газових ринків ЄС, адже порушує правила конкурентності та прозорості.

  "Угорщина протягом десятиліть отримувала газ через територію України, і українська сторона жодного разу не порушувала зобов'язань. Більш того, український маршрут – найбільш економічно вигідний, бо є найкоротшим шляхом постачання газу до Угорщини… Посилення домінуючого положення одного гравця та використання їм важелів впливу в очевидно політичних цілях на фоні шокуючого зростання цін на газ в Європі має бути зупинено", – заявив він.

  Нагадаємо, днями Угорщина та Росія підписали контракт про постачання блакитного палива в обхід України. Офіційний Київ гостро розкритикував за це Будапешт. Там у відповідь назвали це "втручанням у внутрішню енергетичну політику". І пообіцяли надалі блокувати вступ України до НАТО.

  Попередній матеріал
  На Майдані Незалежності влаштували перфоманс до дня народження політв'язня-моряка Володимира Дудки
  Наступний матеріал
  Трускавецькі канікули "слуг": дорогі тоновані авто їдуть до найдорожчих готелів – включення
  Loading...