ГТС України
ГТС України 5 канал

"Очікуємо повної зупинки": Макогон про наслідки газової угоди між Угорщиною та РФ

  Читайте по-русски
  Перші наслідки можна буде побачити вже 1 жовтня

  Україна допускає можливість скорочення або повної зупинки транзиту газу своєю територією після підписання контракту щодо постачання блакитного палива між Угорщиною та Російською Федерацією.

  Про це повідомив генеральний директор ТОВ "Оператор ГТС України" Сергій Макогон на Facebook.

  За його словами, попри дійсну до 2024 року угоду з Україною, можна очікувати "значного подальшого скорочення або повну зупинку" "Газпромом" транзиту до Угорщини через Україну.

  "Яскравий приклад політики Кремля щодо України – як тільки з'являється технічна можливість обійти Україну при транзиті газу, "Газпром" запускає газ через більш довгі, але власні транзитні газогони", – написав Макогон.

  Він акцентував, що саме тому технічна добудова "Північного потоку-2" створює критичні ризики для існуючого транзиту через Україну і продовження контракту після 2024 року.

  Пізніше він додав: "Україна готова повністю виконувати свої зобов'язання по транзиту в Угорщину згідно з умовами транзитного контракту. Але за наявною в нас інформацією, "Газпром" не забронював у угорського оператора ГТС достатні потужності для імпорту на кордоні Україна – Угорщина. Тому логічно зробити висновок, що починаючи с 1 жовтня "Газпром" планує значно скоротити транзит газу через Україну до Угорщини".

  Ситуацію також прокоментувала директорка з питань взаємодії з державними органами та міжнародними організаціями "Оператора ГТС України" Ольга Бєлькова. Висловила підтримку вітчизняному МЗС, яке обурилося угодою між Будапештом і Москвою.

  "Угорщина дійсно ставить себе під ризик повної залежності від одного маршруту. Шкода, бо в п'ятницю в документах обидві сторони узгодили необхідність збереження транзиту в обидві сторони, сьогодні ми планували нові підходи до спільних проєктів, а зараз змушені відкласти роботу комісії та візит", – зазначила вона на Facebook.

  Нагадаємо, сьогодні стало відомо про підписання договору між Угорщиною та Росією про постачання газу в обхід України.

  Попередній матеріал
  ПАРЄ відхилила список кандидатів від України на посаду судді ЄСПЛ
  Наступний матеріал
  Pfizer починає нову фазу випробувань пігулок від COVID-19 на людях
  Loading...

  Початок опалювального сезону: газопостачальники назвали ціни на жовтень

  Угорщина і Росія вирішили підписати договір на постачання газу в обхід України: реакція МЗС

  Супермени-пенсіонери в ООН, газовий шантаж РФ та хто з топ-чиновників світу поплатився посадою за інтим на робочому місці – "Час за Гринвічем"

  Яким буде відлуння замаху на Шефіра та що змінить ухвалення "антиолігархічного" закону – "ПОЛІТКЛУБ" Віталія Портникова

  Деякі великі підприємства досі не мають контрактів на постачання газу – "Нафтогаз"

  Між Україною та Німеччиною планують створити водневу магістраль