ділянка нафтопроводу "Самара - Західний напрямок"
ділянка нафтопроводу "Самара - Західний напрямок" Facebook / СБУ

Правоохоронці повідомили про підозру експерту, через якого частину нафтопроводу передали приватній компанії

  Читайте по-русски
  Через неправдивий висновок експерта компанія "Прикарпатзахідтранс" отримала ділянку державного нафтопроводу

  Детективи Національного антикорупційного бюро України спільно зі Службою безпеки України за процесуального керівництва Офісу генпрокурора повідомили про підозру у зловживанні службовими повноваженнями ексзаступниці директора ДП "УкрДІАП", яка надала суду неправдивий висновок,  через який ТОВ "Прикарпатзахідтранс" отримало у власність частину магістрального нафтопродуктопроводу "Самара – Західний напрямок". Про це повідомили в НАБУ, СБУ та ОГПУ.

  "За даними слідства, підозрювана склала завідомо недостовірний висновок, який став підставою для винесення рішення Господарського суду Рівненської області, який у серпні 2017 року відмовив у визнанні права власності на частину нафтопродуктопроводів "Самара – Західний напрямок" за державою", – йдеться у повідомленні.

  Згідно з даними слідства, експерт свідомо виклала висновки в інтересах приватного суб’єкта господарювання.

  "Таким чином ТОВ "Прикарпатзахідтранс" на підставі судового рішення, що базувалося на завідомо неправдивому висновку експерта, безпідставно отримало у власність частину магістрального нафтопродуктпроводу "Самара – Західний напрямок", – наголосили в НАБУ.

  Злочин кваліфікований за ч.3 ст.365-2, ч.2 ст.384 Кримінального кодексу України.

  В НАБУ зазначили, що слідство щодо обставин передачі права власності на частину нафтопродуктопроводу "Самара – Західний напрямок", який проходить територією України, суб’єктам господарювання Російської Федерації та щодо причетності чинних посадових осіб до вказаних суб’єктів господарювання триває з 2017 року.

  Трубопровід збудували за часів СРСР і після проголошення незалежності України він мав перейти у власність держави на підставі правонаступництва, але дочірня компанія російської АК "Транснафтопродукт" зазначений трубопровід у власність України не передала.

  У 2011 році Господарський суд Рівненської області визнав право власності України на частину нафтопродуктопроводу "Самара – Західний напрямок", а Апеляційний та Вищий господарський суд у 2014-2015 роках підтвердили це рішення.

  Проте в 2015 році Господарський суд Рівненської області скасував своє попереднє рішення через нібито нововиявлені обставини, а в 2017 році визнав право власності на частину нафтопродуктопроводу "Самара – Західний напрямок" за ТОВ "Прикарпатзахідтранс" на основі неправдивого висновку експерта з ДП "УкрДІАП".

  Нагадаємо, 11 лютого правоохоронці затримали та повідомили про підозру в шахрайстві на $100 тисяч одному з заступників директора державного підприємства "Украерорух".

  Попередній матеріал
  У Києві за добу переплавили близько 500 тонн снігу
  Наступний матеріал
  Стало відомо ім'я армійця, який загинув від кулі російського снайпера сьогодні
  Loading...