Укргазвидобування
Укргазвидобування finance.bigmir.net

Порошенко: Москва вперше втрачає можливість використовувати газ як зброю шантажу й політичного тиску

  Стокгольмський арбітраж сьогодні розглядав справу "газової" суперечки України і Росії та скасував вимогу "Газпрому" take-or-pay

  Президент Петро Порошенко вітає рішення Стокгольмського арбітражу у справі НАК "Нафтогаз України" проти "Газпрому" щодо контракту на постачання газу, в якій українська держкомпанія виграла найкрупніший комерційний спір. Про це він написав на сторінці у Facebook.

  Глава держави зазначив, що відповідно до цього рішення, положення "бери або плати" скасоване, а у задоволенні вимог російського "Газпрому" сплачувати за газ на цій підставі відмовлено.

  "Це принцип, нав'язаний Україні Росією і безвідповідально прийнятий українськими переговірниками в 2009 році. Завдяки йому мільйони українців були пограбовані на мільярди доларів", – наголосив Петро Порошенко.

  Він також також підкреслив, що рішення Трибуналу надає право "Нафтогазу" вимагати зниження ціни на газ по контракту з "Газпромом" відповідно до умов ринку. Таким чином, вартість газу буде визначатися не Кремлем, а виключно прозорим та вільним ринком.

  Порошенко наголосив: "Це – важливий крок на шляху до енергетичної безпеки. Москва вперше втрачає можливість використовувати газ як зброю політичного тиску та шантажу. Для України це надзвичайно важливе рішення, оскільки суперечності між "Нафтогазом" та "Газпромом" вперше врегульовуються у цивілізований юридичний спосіб".

  Глава держави також підтвердив, що Україна була і залишатиметься надійним партнером у питанні забезпечення газом європейських споживачів.

  Як повідомляв 5.UA, "Газпром" програв в Україні суд на 172 млрд грн.

  Попередній матеріал
  На Дніпропетровщині вбили депутата партії "Відродження" та його охоронця
  Наступний матеріал
  Мін'юст заарештував рахунки "Укргазвидобування"
  Loading...

  "Все гаразд, усі перемогли": Зеркаль прокоментувала, що Україна почує в Стокгольмському арбітражі

  Гройсман про підвищення ціни на газ восени: "Це повна брехня"

  Нові платіжки: У "Київгазі" пояснили як та чому підвищились ціни на газ