president.gov.ua

Порошенко підписав закон, за яким частина ренти за користування надрами нафти й газу йтиме до місцевих бюджетів

  Законом передбачається 2% ренти спрямовувати до обласних бюджетів, 2% – до районних і 1% – до бюджетів місцевого самоврядування за місцем розташування

  Президент України Петро Порошенко підписав закон №1793-VIII "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо зарахування рентної плати за користування надрами для видобування нафти, природного газу та газового конденсату", ухвалений Верховною Радою 20 грудня 2016 року. Про це повідомляє прес-служба Президента.

  "Розподіл коштів із рентної плати за користування надрами... сприятиме зацікавленості місцевого населення у розвитку газовидобувної галузі в місцевості, де вони проживають, а також справедливому розподілу коштів між бюджетами різних рівнів", – йдеться в повідомленні.

  Як зазначалося, відповідний закон про спрямування з 2018 р. 5% ренти від видобутку нафти, газу та газоконденсату до місцевих бюджетів 20 грудня підтримали 259 депутатів парламенту.

  Законом передбачається 2% ренти спрямовувати до обласних бюджетів, 2% – до районних і 1% – до бюджетів місцевого самоврядування за місцем розташування (видобутку) відповідних природних ресурсів. Виняток становлять бюджети міст республіканського та обласного значення і бюджети об'єднаних територіальних громад, які отримають 3%. 95% ренти надходитиме до загального фонду державного бюджету.

  У разі користування надрами в межах континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони, до загального фонду держбюджету зараховуватимуться всі 100% ренти.

  Під час обговорення депутати вирішили запустити цю норму з 2018 р., а не з 2017 р., щоб не розбалансувати держбюджет-2017, втрати якого могли б сягнути 2,4 млрд грн.

  Закон набуває чинності з 1 січня 2018 року.

  Як повідомляв 5.ua, голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв розповів, чому відмовившись від співпраці з РФ, Україна вийшла на найбільші прибутки за всю історію "Нафтогазу".

  Попередній матеріал
  Турчинов: РФ активізувала завезення на Донбас військових, танків та "Градів"
  Наступний матеріал
  Радник Президента назвав кілька сценаріїв розвитку планів Кремля стосовно України
  Loading...

  7,7 млрд грн збитків: НАБУ розслідує справу про розкрадання майна "Укрнафти"

  На Харківщині палав нафтопереробний завод – відео

  "Нафтогаз України" підвищив ціну газу для промислових споживачів на лютий