Кремль
Кремль Daroo.ru

Радник Президента назвав кілька сценаріїв розвитку планів Кремля стосовно України

  Зі слів Горбуліна, Україна у конфлікті з РФ має розраховувати тільки на власні сили

  Директор Національного інституту стратегічних досліджень, академік НАНУ, радник Президента України Володимир Горбулін вважає, що Україна повинна розраховувати на свої сили в конфлікті з Російською Федерацією, оскільки Європа намагається уникнути протистояння, а США зайняті своїми внутрішніми проблемами.

  "Цивілізована Європа намагається за будь-яку ціну уникнути конфлікту і залишитися в своєму комфортному невіданні. Америка, схоже, на деякий час абстрагується від своїх амбіцій та зобов'язань і зосереджується на внутрішніх конфліктах. Тому головна наша ставка – це власні сили, наша рішучість і правда", – сказав він.

  Крім того, в ході презентації колективної монографії "Світова гібридна війна: Український фронт" в Києві у вівторок академік окреслив кілька сценаріїв розвитку ситуації, які може намагатися реалізувати Кремль.

  "Сценарій умовно назвемо "Битва": це може бути наступ збройних формувань з Донбасу, підтримуваних російськими військами з усіх можливих напрямків", – сказав він.

  Також зі слів Горбуліна, це може бути сценарій "Ультиматум", що стосується федералізації і фактичної десуверенизації України. "Сценарій "Деградація" – перетворення України в сіру зону, нічийну територію нестабільності і замороженого конфлікту, приречену на поступову деградацію", – додав радник Президента.

  "Який з цих сценаріїв буде реалізований, ми сьогодні не знаємо, але повинні бути готові до будь-якого з них. Гібридна війна відкрила нам очі на реальність. Ми твердо дивимося на речі і навчилися за красивими словами бачити прагматичні інтереси сторін конфлікту", – вважає він.

  Раніше Директор Національного інституту стратегічних досліджень Володимир Горбулін визначив гібридну війну як новітню форму глобального протистояння в сучасному середовищі безпеки.

  Попередній матеріал
  Порошенко підписав закон, за яким частина ренти за користування надрами нафти й газу йтиме до місцевих бюджетів
  Наступний матеріал
  "Гудбай, Америка!": Ляшку анулювали 10-річну візу до США
  Loading...

  Посол США: Гібридна війна Росії проти України триває 25 років

  НАТО та ЄС планують створити центр протидії гібридним загрозам вже у 2017 році

  Столтенберг: У НАТО серйозно ставляться до загрози гібридної війни з боку Росії