uvt.ua

Підвищення залізничних тарифів призведе до зростання споживчих цін – нардеп

  Поліпшення фінансового результату "Укрзалізниці" відбувається за рахунок підвищення тарифів, тобто за рахунок решти економіки України, впевнений народний депутат

  Підвищення залізничних тарифів безпосередньо впливає на собівартість майже усіх товарів і послуг, які споживають українці, і вже через кілька місяців після збільшення тарифів в Україні відбудеться зростання споживчих цін. Про це в ефірі ТРК "Україна" заявив народний депутат Володимир Гусак, коментуючи плани державного монополіста ПАТ "Укрзалізниця" (УЗ) підвищити ціни на вантажні залізничні перевезення. 

  "Це відчує на собі кожен українець. Так само, як зараз кожен українець відчуває на собі падіння експорту. У нас експорт у 2016 році впав на 6%, в тому числі і через те, що певна українська продукція стала неконкурентною через високі залізничні тарифи. І, на жаль, дійсно зараз виглядає так, що поліпшення фінансового результату "Укрзалізниці" відбувається за рахунок підвищення тарифів, тобто за рахунок решти економіки України", – розповів Гусак.

  Крім того, депутат висловив надію, що скандал із виходом УЗ з-під управління Міністерства інфраструктури не вплине на роботу монополіста.

  "Виглядає так, що два міністерства не можуть розібратися, хто з них буде керувати "Укрзалізницею". І замість того, щоб розбиратися в рамках урядових процедур, вони намагаються розбиратися в публічній площині. Це не дуже правильно. І ми тільки сподіваємося, що все це не вплине на те, щоб "Укрзалізниця" виконувала свої основні функції. А саме: безперебійне забезпечення перевезень в Україні вантажів і людей", – наголосив депутат.

  Гусак також підкреслив, що це вже не перше підвищення тарифів на залізничні перевезення за останній час. Втім, збільшення цін так і не призвели до поліпшення роботи державного монополіста: "Проблема в тому, що "Укрзалізниця" останніми роками потрапила в таке порочне коло. "Укрзалізниця" щорічно підвищує тарифи на вантажні перевезення, у 2015 році ми мали підвищення тарифів на 30%, у 2016 році це підвищення склало 15%. І "Укрзалізниця" щорічно втрачає обсяги перевезень. Наприклад, у 2016 році падіння вантажообігу склало 4% порівняно з дуже низькою базою 2015 року".

  Нагадаємо, за інформацією ЗМІ, на корупції в закупівлях дизпалива "Укрзалізниця" втратила півмільярда гривень.

  Попередній матеріал
  Підвищення тарифів на вантажоперевезення може залишити без роботи 30 тис. українців – керівники промислових асоціацій
  Наступний матеріал
  Українська розвідка повідомляє про факти зневаги російських військових до бойовиків в ОРДЛО
  Loading...

  Підвищення тарифів на вантажоперевезення може залишити без роботи 30 тис. українців – керівники промислових асоціацій

  Омелян розповів, що передав у папці Гройсману

  Омелян: Мінінфраструктури судитиметься за "Укрзалізницю" – відео