Вантажні перевезення
Вантажні перевезення leopolis.news

Підвищення тарифів на вантажоперевезення "УЗ" вдарить по економіці України – міжнародні та українські асоціації

  Про негативні наслідки від такого рішення вказують представники Американської торгової палати, Європейської бізнес-асоціації та промисловці України

  Підвищення тарифів на вантажні перевезення "Укрзалізниці" негативно вплине на українську економіку. Про це йдеться у заявах міжнародних та українських асоціацій і організацій, передає Uaprom.

  Так, у листі президента Американської торгової палати Андрія Гундера на ім'я міністра інфраструктури Володимира Омеляна вказується, що "УЗ" має ресурс і можливості не підвищувати вантажні залізничні тарифи в 2017 році.

  На думку експертів компаній-членів Американської торгової палати, перед будь-яким підвищенням залізничних тарифів "УЗ" має показати результат від попереднього підвищення, зокрема щодо ситуації з розподілом вагонів, їх обігом, швидкістю доставки і збереженням вантажу.

  Гундер також висловив упевненість, що наступним кроком має стати розробка чіткого плану щодо подальшого поліпшення ситуації з відновленням/ремонтом вагонного та локомотивного парку "Укрзалізниці", швидкістю відправок вантажів залізничним транспортом, наявністю палива, інвестиціями в оновлення рухомого складу "УЗ" , а також чіткими термінами і метриками.

  "Виходячи з вищесказаного, експерти компаній-членів палати звертаються до Вас, шановний Володимире Володимировичу, з проханням не підтримувати підвищення тарифу на вантажні залізничні перевезення, оскільки таке підвищення є передчасним і економічно необґрунтованим, і, відповідно, доопрацювати проект консолідованого фінансового плану "УЗ" на 2017 рік", – йдеться в листі.

  Свою чергою виконавчий директор Європейської бізнес-асоціації Галина Дерев'янко наголошує, що підвищення вантажних залізничних тарифів на 22,5% може мати негативний вплив на окремі галузі української економіки, зокрема на середньо- і довгострокову конкурентоспроможність промисловості і агропромислового комплексу України.

  У зв'язку з цим компанії-члени комітету Європейської бізнес-асоціації вважають за необхідне провести більш ретельний аналіз впливу підвищення тарифів на економіку України і порівняти з ефектом від залучення необхідного обсягу надходжень в "Укрзалізницю". Також вони вказують на необхідність опрацювати альтернативні джерела фінансування компанії.

  Крім того, компанії-члени комітету Європейської Бізнес Асоціації заявили про необхідність провести аналіз можливих негативних наслідків для "УЗ" внаслідок падіння обсягу перевезень – у разі підвищення тарифів через перехід вантажовласників на автомобільний і річковий транспорт.

  Зауважимо, що раніше представники промислових асоціацій звернулися до прем'єр-міністра Володимира Гройсмана з проханням доручити "Укрзалізниці" утриматися від підвищення тарифів на вантажоперевезення до кінця поточного року.

  У листі, підписи під яким поставили керівники Федерації металургів України, "Укрметалургпрому", асоціації виробників феросплавів "УкрФА", асоціацій "Укрцемент" і "Укрстекло", наголошувалося, що для підвищення вантажних залізничних тарифів сьогодні немає жодних економічних обґрунтувань.

  Попередній матеріал
  "Зоряний прем'єр": Джастін Трюдо на бізнес-форумі порадував шкарпетками з Чубаккою
  Наступний матеріал
  Tesla запатентувала технологію заміни батарей електромобілів "на ходу"
  Теги:

  "Укрзалізниця" має ресурс і не потребує підвищення тарифів – Гундер

  СБУ викрила схему в "Укрзалізниці", через яку меткомбінати Донеччини недоодержували прибуток

  Керівник "Запоріжсталі": Директори "Укрзалізниці" змінюються щороку, а на Дорозі не змінюється нічого