Володимир Омелян
Володимир Омелян 5 канал

Омелян описав маршрут Пан'європейської залізниці: колія пролягатиме через 3 міста

  У плани стратегії міністерства входять проекти із відновлення європейської колії 1435 мм українського сегмента

  Через Львів, Івано-Франківськ і Чернівці проляже колія українського сегменту Пан'європейських сполучень від польського до румунського кордону в обхід Карпат.

  Про це під час Міжнародного економічного форуму у Львові сказав міністр інфраструктури України Володимир Омелян, повідомляє "Укрінформ".

  "В умовах подальшої культурної та економічної євроінтеграції, переорієнтації пасажирських і вантажних потоків, збільшення товарообігу між Україною та країнами ЄС ,надважливим є забезпечення пришвидшеного розвитку транспортного сполучення України з ЄС у цілому та Львівського регіону зокрема. Тому проектом Плану заходів з реалізації Національної транспортної стратегії України на період до 2030 року передбачено реалізацію проектів із відновлення європейської колії 1435 мм українського сегменту Пан'європейських залізничних сполучень від польського до румунського кордону через Львів – Івано-Франківськ – Чернівці, для поєднання основних TEN-T коридорів ЄС в обхід Карпат, будівництво суміщеної колії 1435 мм та 1520 мм: "Євроколія "Сухий порт" (Мостиська – Родатичі) та будівництво суміщеної колії 1435 мм та 1520 мм "Євроколія Львів – Рава-Руська – Варшава",– зазначив Омелян.

  За словами міністра, роль Львівського транспортного хабу і надалі зростатиме. Зокрема, новий транспортний коридор GО-Highway, який зараз будується і проходить через Львів, поєднає Балтику й Чорне море, Україну з ЄС. Тобто увесь вантажопотік, який контролюватимуть в українських портах, проходитиме через Львів та область.

  "І наскільки успішно будуть розбудовані логістичні хаби, залізничні, автомобільні шляхи на Львівщині, настільки успішною буде Україна як транзитна держава", – наголосив Омелян.

  Попередній матеріал
  На Луганщині оновили амбулаторію, яку тримали під прицілом бойовики – що відремонтували
  Наступний матеріал
  Хотіли зірвати визнання Голодомору геноцидом: російські пранкери атакували чиновників США – посол

  Поділ потягів за рівнем комфорту: що зміниться

  У ЄС гостро відреагували на запровадження Росією санкцій щодо України – подробиці

  "ЗА ЧАЙ.COM": віце-прем'єр-міністр Іванна Климпуш-Цинцадзе в ефірі "5 каналу"

  Меркель: Німеччина виступатиме за продовження санкцій ЄС проти Росії

  Вісім країн-членів ЄС засудили незаконні вибори в ОРДЛО та звернулися до Росії

  Об'єднані гірськими трамвайчиками: на Закарпатті почали зйомки кіно про "вузькоколійки"