У Києві запустили базу даних про бізнес столичних депутатів
У Києві запустили базу даних про бізнес столичних депутатів twitter.com

Нефьодов розповів, в якому випадку бізнесмен може свідомо не допустити інспектора до перевірки

Від 1 січня інспектор нестиме фінансову відповідальність, якщо він йде перевіряти підприємство, хоча це і не означено на Інспекційному порталі

Про таке заявив в ефірі "5 каналу" в програмі "Інформаційний вечір" перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов.

"Бізнес-клімат, якщо казати дуже просто, складається з двох речей: провила мають бути простими і необтяжливими для бізнесу. Це те, що називається дерегуляція і це те, що ми робимо вже досить давно. Скасовуємо ліцензії, скасовуємо старі радянські акти разом з моїм улюбленим актом 1932 року про норми видачі мила на підприємствах і так далі. Але якщо інспектор приходять, щоб знайти порушення і вся ця система іде в рознос, то власне, хоч які би були правила, то він все одно щось придумає. Жарти жартами, але минулого року ми виявили, що в нас є інспекції, які знаходять порушення у 99% перевірок. Це ж жах якийсь. Такого не буває в світі", – сказав Нефьодов.

Він також розповів, у чому суть інспекційної реформи: "Держава, по-перше, визначає ризики, які ми перевіряємо. Пожежна безпека має запобігати пожежам, а не перевіряти, чи у вас пофарбовано в правильному місці. Друге – коли ми перевіряємо, ми маємо розуміти, кого ми перевіряємо. Ми маємо коректно поділити бізнес на ризиковані компанії – якщо у вас там зберігаються небезпечні реагенти або ви займаєтеся виробництвом бензинів, – і підприємства з низьким ступенем ризику – якщо ви торгуєте пивом у магазині. Вчора теж уже було прийнято 10 цих угрупувань по ризиках. Вже працює Інспекційний портал, де є план усіх перевірок, де за минулі роки їх проведено вже більш як 250 тисяч і там є дані по 50 тисячам перевірок. І власне там вже є дані: до кого ходять, до підприємства якої категорії ризиків, що знаходять, яка кількість порушень, яка кількість цих порушень призводить до штрафів, яка кількість цих штрафів сплачується чи оскаржується в суді тощо. І ми так виходимо на якийсь результат цієї системи…Там і ті перевірки, які відбулися, і ті які ризиковані".

Нефьодов наголосив: "І кожен бізнесмен має знати: якщо до вас приходить перевіряючий, ви можете зайти на портал і подивитися. Якщо там немає інформації про цю перевірку, ви можете свідомо не допускати цю людину до перевірки. Крім того, з 1 січня буде фінансова відповідальність інспектора, якщо він робить таке порушення. Тому "наколядувати під Новий рік" – це має відійти в минуле".

 

Попередній матеріал
Скільки грошей принесла бюджету мала приватизація та чи виправдала себе система DoZorro – Нефьодов
Наступний матеріал
"Старався, як міг": Нефьодов потролив "санкційний список" РФ

У рейтингу легкості ведення бізнесу Україна перемістилася на нову позицію – Порошенко

Не менш важливо, ніж співпраця з МВФ – Порошенко про податок на виведений капітал

"ЗА ЧАЙ.COM": гонщик, бізнес-леді та фронтовий парамедик Галина Алмазова на "5 каналі"

До України вперше за 10 років прибула офіційна торгова місія США

У пошуках голограми: як кияни можуть перевірити легальність МАФу

Газ із анексованого родовища в Чорному морі видобуватиме фірма, пов'язана з Медведчуками – ЗМІ