Медведчук_Оксана Марченко
Медведчук_Оксана Марченко uainfo.org

Газ із анексованого родовища в Чорному морі видобуватиме фірма, пов'язана з Медведчуками – ЗМІ

Газовим бізнесом партнер Медведчука почав цікавитися лише у грудні 2015 року, до того – торгував м'ясопродуктами. Саме ця людина тепер займатиметься видобутком кримського газу та нафти

В анексованому Криму підводну ділянку нафтогазового родовища віддали приватній компанії "Нові проекти", директором якої є бізнес-партнер родини Віктора Медведчука. Про це у власному розслідуванні повідомили журналісти програми "Схеми", передає "Радіо Свобода".

Як стало відомо, йдеться про підводну ділянку Глибока, що в Чорному морі. За попередніми підрахунками, на цій ділянці може бути до 8,3 млн тонн нафти і 1,4 млрд куб. м газу.

Два роки тому прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв за особистим розпорядженням видав підприємству "Нові проекти" ліцензію на розробку і видобуток вуглеводнів в анексованому чорноморському родовищі. Директором компанії є Антон Сергійович Дорноступ, який також заснував компанію "Главнефтесервис".

Обидві компанії, відповідно до російського реєстру юросіб, прописані за адресою, де зареєстровані компанії, пов'язані з колишнім російським чиновником Валерієм Паком та родиною Медведчука.

Пак працював на посаді заступника міністра природних ресурсів і очолював Федеральне агентство з користування надрами, а після звільнення з державної служби у 2015 році працює директором в НЗНП "Трейд". Ця компанія контролюється Оксаною Марченко – дружиною Віктора Медведчука. Відповідну інформацію підтвердив сам Медведчук.

Крім того, Дорноступ є співзасновником ще кількох російських компаній, які, згідно з російськими бізнес-реєстрами, також пов'язані з сім'єю Медведчука-Марченко. При цьому газовим бізнесом Дорноступ почав цікавитися лише у грудні 2015 року. До цього він торгував м'ясопродуктами в Оренбурзькій області РФ та був зареєстрований як фізособа-підприємець.

Тим часом експерти нафтогазового ринку в коментарях російським ЗМІ повідомили, що "Нові проекти" – невідомий гравець у галузі. У компанії немає відповідного обладнання для дослідження шельфу та буріння свердловин. Інші компанії навряд чи зможуть їй в цьому допомогти, адже побоюються західних санкцій. Тож, ймовірно, за газовим бізнесом "Нових проектів" у Криму може стояти родина кума російського президента Путіна – Віктора Медведчука. 

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Із захоплених РФ вишок у Чорному морі обстріляли український АН-26

/
літак АН-26
/
літак АН-26
/
літак АН-26
/
літак АН-26
/
літак АН-26

Попередній матеріал
У Китаї жінка з ножем накинулася на вихованців дитсадка: 14 дітей поранені
Наступний матеріал
В Україну повернулася важка недуга: є перші хворі на дифтерію
Loading...