Ілюстративне фото
Ілюстративне фото ZN.ua

"Не можна недооцінювати загрози": експерти дали прогноз, яким буде курс гривні восени

  Читайте по-русски
  На курс вплине продовження співпраці з МВФ і проведення реформ

  Курс гривні цієї осені збережеться приблизно на нинішньому рівні. Це пояснюється значною виручкою аграріїв і металургів, планами про співпрацю з Міжнародним валютним фондом (МВФ) в рамках нової програми і більш спланованими діями бізнесу завдяки публікації прогнозу облікової ставки Національним банком України. Таку думку висловили банкіри на круглому столі в Києві, організованому 20 серпня виданням "ФінКлуб", про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

  "Я не бачу серйозних причин для девальвації гривні: плюс-мінус вона буде в цьому ж коридорі", – зазначила глава управління казначейства Банку "Форвард" Наталія Шишацька.

  Вона прогнозує, що сезонне збільшення активності імпортерів може підштовхнути гривню до деякого ослаблення, але це не матиме великого впливу.

  "Той фактор, що ми очікуємо досить велику експортну виручку від аграріїв і від металургійної продукції, думаю, буде згладжувати цю активність", – сказала вона.

  Глава правління банку "Глобус" Сергій Мамедов наголосив, що недавнє рішення Нацбанку про публікацію прогнозу облікової ставки дасть бізнесу можливість краще планувати покупку-продаж валюти, що, в свою чергу, зрушило і в цілому змінило сезонність валютного ринку. На думку Мамедова, на курс вплине продовження співпраці з МВФ і проведення реформ. Банкір позитивно оцінив політику Нацбанку щодо зниження облікової ставки, яка повинна привести до активізації кредитування.

  А головний економіст "Альфа Банку" Олексій Блінов зазначив, що, незважаючи на позитивні прогнози, "не можна недооцінювати будь-які загрози". Він порадив не забувати досвід 2008 року: "У 2008 році економіка росла і перший, і другий квартали. Всі знають, що сталося в четвертому кварталі".

  Своєю чергою заступник голови Нацбанку Дмитро Сологуб зазначив, що в країні зараз спостерігається фінансова дедоларизация. На його думку, важливо її не форсувати, а продовжувати нормальну макроекономічну політику гнучкого курсу, зниження рівня інфляції, зростання економіки, що в підсумку дозволить продовжити дедоларизацію.

  Також, за словами Сологуба, Нацбанк багато надій покладає на Верховну Раду для реалізації своїх планів щодо продовження валютної лібералізації.

  Як повідомляв 5.UA, в липні споживчі ціни знизилися на 0,6% порівняно з червнем, а з початку року зросли на 3% і в Україні спостерігається дефляція.

  Попередній матеріал
  Німеччина розкритикувала Трампа за пропозицію повернути Росію до G7
  Наступний матеріал
  Скільки відсотків українців готові сьогодні підтримати незалежність держави – опитування
  Loading...