Гривня
Гривня foto

НБУ продав $250 мільйонів, щоб стримати курс гривні

  Читайте по-русски
  Міжнародні резерви України становлять $26,8 млрд, що є найвищим рівнем з листопада 2012 року, зазначили в Нацбанку

  Національний банк 10 березня вийшов з інтервенцією з продажу валюти і за пів дня продав $250 млн. Про це повідомили у прес-службі регулятора.

  "Сьогодні, з огляду на високий попит на валюту на міжбанківському ринку в післясвяткові дні, що підживлюється нервовими настроями учасників ринку, Національний банк вийшов з інтервенцією з продажу валюти, і станом на 13:00 продав 250 млн дол. США", – йдеться в повідомленні.

  У НБУ наголосили, що зберігають активну присутність на міжбанківському валютному ринку для згладжування надмірних коливань обмінного курсу гривні, які посилилися упродовж останнього тижня у зв'язку із погіршенням настроїв учасників ринку в умовах високої невизначеності щодо подальшого поширення коронавірусу світом та підвищення турбулентності на світових фінансових і товарних ринках.

  Поширення світом коронавірусу наразі має обмежений і нейтральний вплив на економіку України в лютому і на початку березня. Український експорт продовжує зростати. Певне зниження цін на окремі товари українського експорту більш ніж компенсоване подальшим нарощуванням фізичних обсягів поставок за кордон. Ціни на імпорт знижуються навіть швидше, ніж на експорт, особливо на енергоносії, що зумовлює скорочення вартісних обсягів імпорту. Водночас зменшення обсягу вкладень іноземних інвесторів в гривневі облігації Уряду упродовж останніх тижнів не є значним.

  "Отже, поточна ситуація на українському валютному ринку – і міжбанківському, і готівковому, склалася під впливом насамперед психологічного чинника, який, імовірно, має короткостроковий ефект. Національний банк має достатньо резервів для згладжування коливань курсу гривні – на сьогодні міжнародні резерви України становлять 26,8 млрд дол. США, що є найвищим рівнем з листопада 2012 року", – наголосили в НБУ.

  Регулятор зазначив, що продовжить стежити за ситуацією з поширенням коронавірусу та за станом світових фінансових і товарних ринків і за необхідності й надалі проводитиме інтервенції для згладжування надмірних курсових коливань.

  Ситуація на грошово-кредитному ринку залишається стабільною, і банківська система має достатньо високий рівень ліквідності. Гривнева ліквідність наразі становить близько 230 млрд грн, валютна ліквідність – понад 8 млрд дол. США. Таким чином, банки мають достатньо ресурсів для безперебійної діяльності навіть в умовах погіршення настроїв населення та бізнесу під впливом негативних новин зі світових ринків. Водночас Національний банк готовий підтримати банківський ринок ліквідністю за потреби.

  Нагадаємо, НБУ на вівторок, 10 березня, послабив офіційний курс гривні. Вона тепер дешевша на 18 копійок – до 24,9215 гривні за долар проти 24,7413 гривні за долар у п'ятницю, 6 березня.

  Попередній матеріал
  МАУ скасовує рейси до 16 країн через спалах коронавірусу
  Наступний матеріал
  Держдума РФ затвердила поправку про обнуління попередніх президентських термінів
  Loading...

  Важливе нововведення для обміну валют – Нацбанк розкрив деталі

  Державний бюджет недоотримав 56 млрд грн з початку року – Казначейська служба

  Економіст пояснила причини замороження видатків у бюджеті

  "Першочергово – впевненість інвесторів": економіст пояснив, які можливості дає домовленість з МВФ

  Гривня зміцнилася цього року на 15% – НБУ заспокоює і називає причини

  НБУ зняв обмеження на покупки валюти