фото portal.lviv.ua

НБУ підвищить ліміт купівлі валюти на міжбанку в 5 разів

  Нововедення почне діяти з 9 лютого 2017 року

  Національний банк України пом'якшив вимоги до банків на міжбанківському валютному ринку, підвищивши граничний обсяг купівлі іноземних валют та банківських металів за гривні у 5 разів – до 0,5% від розміру регулятивного капіталу банку в еквіваленті з 0,1%, встановлених раніше. Про це повідомляється на сайті НБУ з посиланням на постанову №7, яка набуде чинності 9 лютого. 

  За оцінками НБУ, ці нововведення розширять можливості банків щодо управління валютною позицією, а також будуть сприяти більш активній торгівлі на ринку і самостійного пошуку рівноважного курсу.

  "Це досить виважений крок, який не буде мати негативних наслідків для валютного ринку", - наголошується в повідомленні.

  Відповідно до концепції нової моделі валютного регулювання, представленої в грудні 2016 року, НБУ планував на першому етапі валютної лібералізації пом'якшити обмеження за експортно-імпортними операціями та прямими іноземними інвестиціями. У тому числі регулятор анонсував поступове скасування обов'язкового продажу валютної виручки, обмеження строків розрахунків за експортно-імпортними контрактами і обмеження максимальної суми передоплати за імпортним контрактом, а також планував спростити ліцензування інвестицій в підтримку українського експорту та скасувати репатріацію виручки від припинення участі в капіталі.

  Зауважимо, що для фізичних осіб регулятор анонсував скасування обмеження на купівлю готівкової валюти, встановлене нині в розмірі еквівалента 12 тис. грн на день, а також на зняття готівкової валюти з рахунку, чинне на рівні еквівалента 250 тис. грн на день.

  Переглянути адміністративні обмеження для банків, включаючи граничний обсяг купівлі валюти за власними операціями і хеджування валютних запозичень, а також для юридичних осіб, у тому числі щодо дострокового погашення кредитів нерезидентам і виведення коштів від продажу цінних паперів, регулятор в рамках концепції планував тільки на наступному етапі. На останньому етапі, згідно концепції, Нацбанк анонсував скасування ліцензування інвестицій в цінні папери та нерухомість за кордоном для фізичних осіб, юридичних осіб і банків.

  Як повідомляв 5.ua, у НБУ сказали, коли буде готовий новий закон про валюту

  Попередній матеріал
  Помер народний депутат Верховної Ради
  Наступний матеріал
  На адмінмежі з окупованим Кримом виявили військового-зрадника ЗСУ
  Теги:

  "Там буде success story": Гонтарева розповіла, коли і кому можна продати "Приватбанк"

  У НБУ повідомили про дефіцит поточного рахунку платіжного балансу у 2016-му та назвали причини

  Справу щодо розкрадання 600 млн з пенсійного фонду НБУ передали до суду

  НБУ визнав неплатоспроможним іще один банк

  Гонтарева перелічила "фундаментальні фактори", що уповільнили інфляцію 2016 року

  Повернення банків-"зомбі": Гонтарева розповіла про викрите Нацбанком кричуще "правове свавілля"