foto

У НБУ назвали причини дефіциту валюти на міжбанківському ринку

  За словами заступника голови Нацбанку, сезонне зниження експорту призвело до нестачі іноземної валюти

  17 січня, на міжбанківському ринку в Україні спостерігається дефіцит валюти у зв'язку з вихідним днем у США 16 січня. Про це повідомив заступник голови Національного банку України Олег Чурій на своїй сторінці у Facebook.

  "Сьогодні, 17 січня 2017 року, пропозиція валюти обмежена насамперед у зв'язку зі збігом вчора, 16 січня 2017 року, вихідного дня (на честь Дня Мартіна Лютера Кінга) у США та робочого дня в Україні. Відповідно, відсутність надходжень валютної виручки на рахунки українських банків вчора вплинула на обсяг обов’язкового продажу валютних надходжень сьогодні", – зазначив Чурій.

  За його словами, залишаються актуальними й інші чинники, про які раніше повідомляв Національний банк. А саме – сезонний спад ділової активності, переважно в агросекторі, що відображається у скороченні надходжень валютної виручки від експорту продовольчих товарів. Також пропозицію валюти на міжбанківському ринку продовжує обмежувати наявність значної гривневої ліквідності у компаній-експортерів, які у грудні отримали відшкодування ПДВ на 16 млрд грн.

  "З огляду на дію окреслених чинників Національний банк продовжує зберігати присутність на міжбанківському валютному ринку. З початку поточного року Національний банк здійснив під час аукціонів чистий продаж іноземної валюти на суму $108,8 млн, щоб запобігти надмірним коливанням обмінного курсу гривні. Крім того, Національний банк розширив перелік інструментів, які може застосовувати для цих цілей. Минулого тижня Національний банк вийшов на ринок з інтервенцією на суму до $10 млн у формі запиту щодо найкращого курсу, яка підтвердила свою ефективність", – додав він.

  Читайте також: У НБУ пояснили, чому відбувається послаблення гривні

  Попередній матеріал
  "Кримінальні розбірки" на Житомирщині: поліція затримала більшість учасників стрілянини
  Наступний матеріал
  Військовий експерт: Танк "Тірекс" зможе впевнено позмагатись з російськими танками
  Loading...
  Нацбанк змінив умови докапіталізації для банків

  Нацбанк змінив умови докапіталізації для банків

  Нацбанк продав банкам майже $97 млн

  Нацбанк продав банкам майже $97 млн

  В Україні з'явиться кредитний реєстр у 2017 році – Нацбанк

  В Україні з'явиться кредитний реєстр у 2017 році – Нацбанк