НБУ 5.ua

В Україні з'явиться кредитний реєстр у 2017 році – Нацбанк

  Кредитний реєстр НБУ є аналогом приватних бюро кредитних історій

  Національний банк України приступить до створення кредитного реєстру ще до прийняття відповідного закону. Про це заявив директор департаменту фінансової стабільності НБУ Віталій Ваврищук, передає FinClub.

  "Створити сам реєстр НБУ може і без закону, і ми як регулятор можемо зобов'язати банки наповнювати його. Але давати банкам інформацію з кредитного реєстру ми не зможемо, поки не приймуть закон", – сказав він.

  За словами Ваврищука, Нацбанк уже наступного року почне формування кредитного реєстру.

  "Думаю, що це питання 2017 року, адже це не швидкий процес. Ми вже узгодили з банками структуру даних, які вони будуть надавати в кредитний реєстр, але технічна реалізація проекту тільки починається – необхідно розробити платформу з нуля", – зазначив директор департаменту фінансової стабільності НБУ.

  Відзначається, що кредитний реєстр НБУ є аналогом приватних бюро кредитних історій, тільки якщо БКІ роблять ставку на кредити фізичних осіб, то кредитний реєстр НБУ – на кредити юридичних осіб. У кредитному реєстрі банки зможуть побачити обслуговування кредиту їх позичальниками в інших банках.

  Ваврищук пояснив, що НБУ не вимагатиме інформацію ретроспективно за поточними позичальниками, спочатку до реєстру вноситимуть інформацію про нові кредити.

  "Реєстр буде наповнюватися поступово, починаючи з нових позичальників, оскільки це величезний новий шматок роботи для банків. Треба буде залучати нових людей, інвестувати в IT, бази даних. Але ми хочемо створити кредитний реєстр і зобов'язати банки враховувати якість обслуговування кредитів одним і тим самим позичальником у різних банках", – сказав він.

  Нагадаємо, в НБУ підрахували рівень інфляції станом на кінець 2016 року.

  Попередній матеріал
  В Івано-Франківську оголосили карантин
  Наступний матеріал
  Менеджер Джорджа Майкла назвав імовірну причину смерті співака
  Теги:
  Loading...

  Нацбанк надав "Приватбанку" кредит рефінансування на 15 млрд грн

  Данилюк: Якщо екс-власники "Приватбанку" не реструктурують портфель корпоративних кредитів, відповідальність передбачена законом

  НБУ вже видав кредит рефінансування "Приватбанку" для підтримки фінансової стабільності – Сологуб

  Президент підписав закон про споживче кредитування

  ЄБРР виділить "Ощадбанку" кредит у розмірі 50 млн євро

  5 канал - трансляція наживо