фото АПУ

Президент підписав закон про споживче кредитування

  Він має поставити всіх кредитодавців у рівні умови

  Президент Петро Порошенко підписав Закон України "Про споживче кредитування". Про це повідомляє АПУ.

  Як зазначається, закон визначає загальні правові та організаційні засади споживчого кредитування в Україні, регулює відносини між кредитодавцями, кредитними посередниками та споживачами під час надання послуг споживчого кредитування. Документом також вдосконалюється чинне законодавство у сфері споживчого кредитування шляхом комплексного регулювання відповідних відносин.

  Закон має, у першу чергу, забезпечити розвиток цивілізованого ринку у цій сфері. Крім того, документ убезпечить споживачів фінансових послуг від ризиків порушення їх прав шляхом надання їм повної та прозорої інформації для прийняття рішення, встановлення відповідальності фінансових установ за порушення прав споживачів фінансових послуг. 

  Передбачається, що закон також гарантуватиме надійність банківської та фінансової системи. Зокрема, він унеможливлює видачу кредитів споживачам з неналежною кредитоспроможністю, сприяє створенню дієвої системи захисту прав споживачів фінансових послуг.

  Крім того, законом встановлюється обов’язок банку або іншої фінансової установи проводити оцінку кредитоспроможності позичальника. Запровадження такої норми ставить усіх кредитодавців – як банківські, так і не банківські фінансові установи - у рівні умови тощо.

  Нагадаємо, 15 листопада Верховна Рада ухвалила закон про споживче кредитування.

  Попередній матеріал
  Кириленко: Чи існує небезпека переїзду українського Євробачення до Росії
  Наступний матеріал
  У Києві знайшли квартиру зі "скарбами Азарова": в поліції розповіли невідомі подробиці
  Теги:
  Loading...
  Верховна Рада ухвалила закон про споживче кредитування

  Верховна Рада ухвалила закон про споживче кредитування