Гонтарева
Гонтарева obozrevatel.com

Повернення банків-"зомбі": Гонтарева розповіла про викрите Нацбанком кричуще "правове свавілля"

  "Усі рахунки були оформлені на підставних осіб без певного місця проживання, на бомжів або взагалі на фіктивні паспорти", – розповіла голова НБУ

  За словами голови Національного банку України Валерії Гонтаревої, банк "Велес" ніколи не займався банківською діяльністю – а тільки відмиванням грошей. "У нас зараз банки-"зомбі" повертаються. Це яскраві приклади правового свавілля. Наприклад, кричущий випадок – з банком "Велес", – заявила Гонтарева в інтерв'ю НВ

  Вона розповіла, що представники регулятора прийшли до цього банку після того, як валютний контроль НБУ загальмував спробу вивести $460 млн у офшори. "Сам банк маленький, незначний. Ми виїхали туди з перевіркою. І від того, що ми там побачили, волосся ставало дибки", – розповіла керівник Нацбанку.

  Усі рахунки були оформлені на підставних осіб без певного місця проживання, на бомжів або взагалі на фіктивні паспорти. Рішення судів теж були підроблені. Гонтарева згадує: "Ми просимо доступ до сервера, а вони відповідають, що сервер вилучено на підставі рішення суду. Ми дивимося на рішення суду, а такого суду ніколи не було".

  Тим не менш, за словами голови Нацбанку, "Велес" виграє у судах і вже вимагає повернути собі ліцензію."Кому? Куди повернути? А на нас заводять кримінальні справи щодо невиконання рішення суду. Типова історія", – підсумувала вона.

  Нагадаємо, правозахисник Лєнура Енгулатова розповіла, як деякі банки з України "перепродають" своїх боржників російським колекторам, і ті надсилають "листи щастя" мешканцям Криму.

  Попередній матеріал
  На трасі Харків-Сімферополь загорілася маршрутка з пасажирами
  Наступний матеріал
  "Терористична акція задля пропаганди" – Геращенко сказав, чому спецслужби РФ планували замах саме на нього

  У Нацбанку розповіли про двоякий економічний ефект від підвищення "мінімалки"

  НБУ визнав неплатоспроможним черговий банк

  Наглядову раду "Приватбанку" очолив банкір з Туреччини