"Північний потік" – "законна ціль" у війні з росією. Про це заявив президент Чехії Петр Павел у подкасті PoliTalk, коментуючи матеріал WSJ щодо можливої причетності України до підриву трубопроводу, передає NV.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.
"У мене немає чіткої інформації про те, що саме Україна стояла за атакою. Коли ведеться збройний конфлікт, він ведеться не тільки проти військових об'єктів, а й проти об'єктів стратегічного характеру. А трубопроводи є стратегічною ціллю. Якби атака була спрямована на те, щоб перекрити постачання газу і нафти в Європу і повернути гроші назад у росію, тоді, і я кажу умовно, – це була б легітимна ціль. Але я не маю такої інформації", – сказав Павел.
Відповідаючи на запитання, чи не повинна була Україна дипломатично домовитися про це з Європою, він заявив, що "Північний потік" не був критично важливим трубопроводом, від якого залежала енергетична безпека Європи.
Читайте також: Німеччина видала ордер на арешт українця, якого підозрюють у підриві "Північного потоку" – ЗМІ.
"Безумовно, він спричинив певні ускладнення, але не такі, з якими ми не змогли б впоратися. Нафтопроводи завжди були і будуть мішенню, тому що вони мають потенціал впливати на конфлікт у той чи інший бік", –додав Павел.
Лідер Чехії також зазначив, що, швидше за все, НАТО знайде консенсус і не припинятиме допомогу Україні.
"Це не означає, що всі держави беззастережно виступають за продовження повної підтримки. Думки різняться, вони еволюціонують. І це теж, якщо буде доведено, може вплинути на готовність країн надавати допомогу Україні. З іншого боку, у нас немає іншого варіанту, окрім як підтримувати Україну в цей час. Питання не в тому, подобається нам Україна чи ні, а в тому, чи хочемо ми жити у світі, де одна країна не може напасти на іншу тільки тому, що вона більша і сильніша. Або чи хочемо ми жити у світі, де діє правило більшої палиці", – наголосив Павел.
Дивіться також:
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.