Війна на Донбасі проти російської окупації в об’єктиві італійського фоторепортера
Війна на Донбасі проти російської окупації в об’єктиві італійського фоторепортера Фото lastampa.it

"Найголовніше зараз питання безпеки": у Мінфіні прокоментували фінансове питання відновлення Донбасу

  Читайте по-русски
  У поданому урядом проекті Держбюджету кошти заплановані лише на місцеві вибори на Донбасі та на соціальні програми

  Міністр фінансів України Оксана Маркарова вважає, що наразі зарано говорити про витрати на відновлення інфраструктури Донбасу, адже першочерговим є безпекове питання. Про це міністр заявила в інтерв'ю "Радіо Свобода".

  "Про це зараз, я думаю, рано говорити. Але ж ми розуміємо, що в цьому питанні фінансове питання буде дуже важливе, але воно не головне. Найголовніше – це питання безпеки, це питання того, що це наші території, ми завжди за них будемо боротися. Я думаю, що зараз ще рано коментувати фінансові питання", – наголосила Маркарова.

  Міністр також додала, що у поданому проекті Держбюджету кошти заплановані лише на місцеві вибори на Донбасі та на соціальні програми.

  "У проекті бюджету заплановано те, що ми подали, відповідно до законодавства, яке існує зараз. Тому у нас там є програми допомоги переселенцям, є програми, які стосуються безпосередньо вирішення нагальних питань тієї зони, яка наближена до..., ветеранів. Але ці питання сидять всередині інших соціальних програм. Тому ними опікується декілька міністерств. Вони сидять і в соцсубвенціях, яких у нас декілька десятків мільярдів, і в інших", – пояснила міністр.

  Як повідомляв 5.UA, 1 жовтня під час брифінгу президент України Володимир Зеленський заявив, що у майбутньому буде підготовлено новий закон про особливий статус окремих районів Донецької та Луганської областей, до якого буде імплементована так звана "формула Штайнмаєра".

  Нагадаємо, раніше, 1 жовтня 2019 року, в Києві на Майдані Незалежності та під Офісом президента пройшли акції протесту проти узгодження "формули Штайнмаєра". Подібні акції також пройшли у Харкові й у Львові. Акції протесту у столиці та інших містах України відбулися і 2 жовтня.

  Попередній матеріал
  Меркель заявила, що з’явилися передумови для зустрічі лідерів "нормандської четвірки"
  Наступний матеріал
  Північна Корея знову пускала ракети: цього разу з-під води